Timur

Kocurek odszedł za TM. 😭

Wirtualni opiekunowie Timura:

Pani Monika B.
Pani Elżbieta K.
Pani Karolina K.
Pani Ewa N.
Pani Krytyna S.
Pani Justyna Z.

Dziękujemy!

Zostań opiekunem wirtualnym

Gdy Timur próbuje wstać, upada niczym szmaciana lalka. Jego tylne nóżki są bezwładne. Gdy próbuje pełznąć, lewa łapka szybko się poddaje. Prawa jest niesprawna. Bezużyteczna.

Chociaż w jego futrze mieszka cała kolonia pcheł, nie może się podrapać. Dotyk poniżej szyi nie sprawia mu przyjemności, a ból. Ciało Timura jest bólem.

Historia kocura jest historią tułaczki. Wiemy, że w przeszłości miał dom i że jeszcze niedawno stał na czterech łapkach. Wiemy, że trafił na ludzi, którzy chcieli mu pomóc. Może się starali, może chcieli dobrze… Niestety, los nie zawsze łaskawie podchodzi do ludzkich zaniedbań i zaniechań. I los nie jest sprawiedliwy, ponieważ w tym przypadku nie cierpią ludzie, a on – Timur.

Kocur cierpi na niedowład trójkończynowy, który obejmuje przednią, prawą kończynę i obie kończyny tylne. W przedniej łapce nie ma czucia głębokiego, widoczne są przykurcze i zaniki mięśniowe. W tylnych kończynach czucie głębokie jest zachowane. To daje nam nadzieję, że Timurek jeszcze stanie na nóżkach.

Doskonale wiemy, że trójłapki radzą sobie w życiu znakomicie i dlatego chcemy zrobić wszystko, by przywrócić Timurowi władzę w tylnych łapach, bez względu na koszty.

Ktoś może rzuci: uśpijcie go, tak będzie lepiej. Dla nas na pewno tak byłoby prościej, ale dla niego…? Istniejemy po to, by ratować stworzenia, o które nikt inny nie chce walczyć. Istniejemy dla nich. I chociaż nigdy nie jest prosto i łatwo, nie wybieramy drogi na skróty. Nie myślimy o eutanazji, dopóki jest nadzieja na ratunek. Wierzymy, że Timur ma szansę.

Kocur dostał leki przeciwzapalne i witaminy działające na układ nerwowy. Wykonaliśmy test FeLV / FIV, który wyszedł dodatnio w kierunku FeLV. Białaczka zostanie potwierdzona lub wykluczona badaniem PCR.

Wkrótce, jeżeli stan Timura na to pozwoli, czeka go badanie tomograficzne lub rezonans, a w zależności od wyników badania zostaną podjęte kolejne kroki.

Timurek jest młodym kotem, przed nim całe życie… Błagamy Was o pomoc i wsparcie – zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów diagnostyki, leczenia i utrzymania kocurka. Bez Was będzie nam ogromnie trudno, a prócz Was i nas – Timur nie ma nikogo.

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: Timur