Kim jesteśmy

Wszyscy wiemy, że kot nie zawsze spada na cztery łapy… A jeśli spadnie— może nie wstać o własnych siłach.
Fundacja powstała po to, byśmy mogli pomagać zarówno zwierzętom chorym i opuszczonym, jak i zdrowym, lecz niewidzialnym dla większości przechodniów, spędzającym mroźne noce pod stygnącymi samochodami, wyjadającym gnijące resztki ze śmietników. Łapiemy dzikusy ze złamanymi ogonami i kocich akrobatów ze śrutem w grzbiecie, a po naprawie uszkodzeń – odstawiamy na miejsce. Wspieramy kocich karmicieli i budujemy domki dla futerkowych włóczęgów. Porywamy na chwilę zwierzaki wolnożyjące po to, by zawieźć je do weterynarza na sterylizację. Nie oswajamy nikogo na siłę, ale często, aż za często, okazuje się, że dziczyzna złapana na zabieg, to cudowny, mruczący Filemonek, więc wtedy, chcąc nie chcąc, szukamy dla niego zwykłego domu. Takiego z czterema ścianami, kaloryferem i człowiekiem do obsługi.
Robimy dużo nie dlatego, że jesteśmy wybitnie pracowici. Wręcz przeciwnie — mamy raczej kocią naturę: lubimy drzemać w ciepełku, na miękkiej sofie, po smacznym posiłku… mmmrrrrrr mmrrr mmmmrrrrr… i wtedy zawsze dzwoni telefon…
Rąk do pracy ciągle za mało, pieniędzy na koncie najczęściej brakuje, chorych kociastych, leków do podania, łap do opatrzenia i futer do posmarowania — zawsze za dużo.
Jeśli chcecie dołączyć do nas, przyczynić się do szeroko pojmowanego kociego dobra, wesprzeć nas fizycznie, finansowo lub wirtualnie — zapraszamy!

WŁADZE FUNDACJI

Agnieszka Hodyra  – Prezes Zarządu Fundacji. Specjalistka od kotów wolno żyjących, zakupów i remontów. Jej pasja to Mruczarnia – spędza tam każdą wolną chwilę. Osoba ciepła i wyrozumiała, nie potrafi odmawiać, przez co wiecznie pakuje się w kłopoty. Pod opieką niepoliczalna ilość kotów własnych i dochodzących.

Magdalena Borowska – Sekretarz Zarządu. Nasze „przedstawicielstwo” na północ od Łodzi. Nie poddaje się przy najtrudniejszych nawet „tymczasach”, nie zważając na rany drapane i gryzione. Koordynator ogłoszeń adopcyjnych i pierwsze, najpoważniejsze sito dla chętnych na adopcje. Prowadzi zestawienia finansowe i wychowuje syna Miłosza na prawdziwego miłośnika zwierząt.

Joanna Czyżycka – Członek Zarządu. Poskramiaczka pozakociej dokumentacji, działająca również na polu internetowym i w Mruczarni – oczywiście lubiąca Mruczarnię najbardziej. Po godzinach miłośniczka gór, fantastyki, ciężkich brzmień oraz opiekunka dwójki byłych podopiecznych Fundacji: Maurycego (dawniej Rysia) i Molly.

Joanna Chądzyńska — Przewodnicząca Rady Fundacji. Pisze o kotach i dla kotów, czuwa nad zbiórkami, współtworzy fundacyjnego funpage’a. Jest tu i tam. Choć zwykle bardziej tam, niż tu… Z wszystkich fundacyjnych obowiązków najbardziej lubi odpoczynek po pracy. Oczywiście w Mruczarni. Oczywiście z kotami na kolanach.

Kasia Kobos – Członek Rady Fundacji. Z pomagania kotom w ramach działalności Fundacji czerpie poczucie mocy. Notorycznie ulega zewowi gór i lasów, w miejskiej dżungli dosiada swego wiernego rowerowego wierzchowca, jest podatna na tresurę swych diablo przemyślnych kotów, które są mistrzami medytacji podkaloryfernej lub naparapetnej i osiagają oświecenie 999 razy na dzień w brawurowych pozycjach między zeskokiem z regału a lizaniem się po grzbiecie oraz kolonizują każdy skrawek pozostawionego bez dozoru ubrania. W Mruczarni stara się okiełznać żywioł koci, wnosząc w zamian własny ludzki rozgardiasz.

Anna Wojtczak – Członek Rady Fundacji. Lekarz weterynarii z zamiłowaniem do „charakternych” kotów. Opiekuje się stałe mieszkańcami Mruczarni i nie narzeka nawet, gdy przywozimy na sterylizację 6 dziczków jednego dnia. W domu trzy psy i niezliczone koty stałe i tymczasowe.

WOLONTARIUSZE

Karolina Delicka – studentka, która w Fundacji zajmuje się dyżurami w Mruczarni, prowadzeniem prelekcji w szkołach i bibliotekach, prowadzeniem Facebooka oraz tworzeniem zbiórek internetowych. Jest również naszym kocim fotografem.

Natalia Gorąca – Wychodzę z założenia, że pomagając jednemu kotu nie zmienię całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego jednego kota 🙂

Ula Jankowska-Sąsiadek – w fundacji zajmuje się pisaniem ogłoszeń adopcyjnych kotów i zamieszczaniem ich w portalach ogłoszeniowych, obsługą serwisów pomocowych i charytatywnego Allegro oraz współprowadzeniem fundacyjnego profilu na Facebooku i strony oraz Instagrama. Poza tym tworzy charytatywną biżuterię (głównie kocią).

Kasia Michalak – pełni funkcję Koordynatora ds. Wolontariatu oraz zajmuje się  dyżurowaniem w Mruczarni. Dba o czystość lokalu, a także kocie przyjemności, aby nasi podopieczni czuli się kochani i bezpieczni. Prywatnie ma 3 koty w tym Wiktorię vel Wiki adoptowaną z Fundacji.

Ania P. – wolontariuszka Fundacji Przytul Kota od 2017 r. Motto Ani jest mega proste: “Jeśli możesz podarować komuś odrobinę szczęścia, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej ” (źródło: Internet). Prywatnie wesoła, pomysłowa i energiczna. Nie ma jeszcze własnego kota, ale za to tworzy wspaniały dom tymczasowy dla małych kociaków, gdzie sukcesywnie je oswaja. Dowód: na zdjęciu Werka i pełen koci luz…

Sylwia –fundacyjnie użycza swoich łapek w pomocy przy dyżurach,różnych remontach, czy kwestiach sprzątaniowych. Na co dzień nadworna służąca jednej burej kociej królewny, opiekunka dwóch kocurów większych, syna i męża 😀

Patrycja Szalczyńska – jestem w fundacji już od roku. Przychodzę na dyżury do Mruczarni oraz staram się angażować na zewnątrz. Odkąd zostałam przyjęta do szeregów fundacji dużo nauczyłam się na temat kotów (o chorobach, pielęgnacji i zachowaniach).

Maciej Wieliński – Wolontariusz fundacji FPK, w którego życiu koty były od zawsze.
“Bo życie nie tylko jest nam dane dla siebie
A potrafimy to dostrzec w drugiej połowie życia”

Anka Przybylska
Do FPK zaczęła przychodzić regularnie od lutego 2018 – początkowo jako gość. W kwietniu tego roku została wolontariuszem. Prywatnie mama swojego syna – Arka, pańcia zgarniętego z ulicy kota Whiskiego i adoptowanego z fundacji Dymitra. Czy ma kota na punkcie kotów? OCZYWIŚCIE.

Gosia
Przyszła do Fundacji z karmą. Jak to zwykle bywa – miała wejść na chwilę, a została na dłużej. Koty kocha od zawsze, możliwość pomagania im sprawia jej przyjemność, dlatego została wolontariuszką. Czasem, gdy zachodzi taka potrzeba, również domem tymczasowym.
Marta
Miłośniczka kotów od dziecka, z fundacją związana od sierpnia 2019. Czujna obserwatorka sprawująca dyżury w Mruczarni. Jej druga miłość to jeździectwo. Prywatnie towarzyszą jej dwa koty: Leia i Grimi.