Twoje 1,5% podatku ma ogromną moc! Realnie odmienia koci los!

Fundacja istnieje po to, byśmy mogli pomagać zarówno zwierzętom chorym i opuszczonym, jak i zdrowym, lecz niewidzialnym dla większości przechodniów. Oswojone zwierzęta zabieramy do Mruczarni, gdzie przebywa ich kilkadziesiąt, zaś dzikie – po kastracji i leczeniu – wypuszczamy w miejscu złapania. Wspieramy kocich karmicieli i budujemy domki dla futerkowych włóczęgów. Porywamy na chwilę zwierzaki wolno żyjące po to, by sprawdzić ogólny stan ich zdrowia i wykastrować. Działamy na zasadach wolontariatu, wyłącznie w oparciu o hojność Darczyńców – w oparciu o Waszą hojność.

1,5% zbieramy od niedawna, bo dopiero od 2019. Dzięki tym środkom mogliśmy otworzyć fundacyjną lecznicę. Dzięki nim możemy leczyć bardzo chore koty. Możemy jeszcze więcej kastrować i jeszcze bardziej ograniczać bezdomność wśród kotów wolno żyjących. Dlatego ogromnie dziękujemy za wsparcie w poprzednich latach. To wszystko co „możemy” – możemy dzięki Wam. Dzięki Waszemu 1,5% podatku.

W tym roku również liczymy na Waszą pomoc.  Pamiętajcie o nas podczas tegorocznego rozliczenia.

Jak to zrobić?

 ➡ Rozliczam się z Urzędem przy pomocy PIT-37 i/lub PIT-38 i chcę, by deklarację wypełnił za mnie Urząd Skarbowy.

15 lutego 2019 roku Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę Twój e-PIT. Osoby składające PIT-37 i/lub PIT-38 mogą otrzymać udostępnione deklaracje wypełnione przez właściwy Urząd Skarbowy. Podatnik może zweryfikować, poprawić i/lub uzupełnić swoje rozliczenie, a następnie je zaakceptować.

W serwisie podatki.gov.pl należy wybrać usługę Twój e-PIT oraz podać wymagane dane, po których nastąpi identyfikacja podatnika. W udostępnionej deklaracji podatkowej wyświetli się informacja o wspieranej jednym procentem Organizacji Pożytku Publicznego, domyślnie przepisana z poprzedniego rozliczenia. By ją zmienić, należy skorzystać z opcji Zmieniam organizację oraz podać KRS naszej fundacji:

KRS: 0000582607

Korzystanie z usługi Twój e-PIT jest dobrowolne. Jeśli chcemy, możemy rozliczyć się samodzielnie, niezależnie od tego jaki rodzaj PIT-u składamy, ani czy wysyłamy go przez Internet czy własnoręcznie oddajemy papierową deklarację w urzędzie.

Jeśli wolicie Internet od wizyty w urzędzie, możecie pobrać darmowy program i rozliczyć z nami swój PIT:

lub wypełnić deklarację online:

 

Jeśli wolicie jednak złożyć deklarację osobiście, aktualne wzory dokumentów znajdziecie w serwisie https://www.podatki.gov.pl oraz w urzędach skarbowych. By przekazać 1,5% Fundacji Przytul Kota, wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS: 0000582607. I gotowe!

 

Twój 1,5% to dla nas ogromnie dużo:

  • To pomoc dla porzuconych, przerażonych i bezradnych zwierząt.
  • To przeciwdziałanie bezdomności wśród kotów.
  • To poprawa warunków życia kotów wolno żyjących (jedzenie, leczenie, kastracja).
  • To opieka weterynaryjna dla podopiecznych Fundacji.
  • To nowe, bezpieczne domy dla zwierząt zabranych z ulicy.

 

 


Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP