Wesoła

Wesoła

Data publikacji: 06.11.2023

Wesoła urodziła się wraz z rodzeństwem na opuszczonej posesji w centrum dużego, ruchliwego osiedla. Ta 5-letnia koteczka nie zna kojącego dotyku ludzkiej ręki, nie przywykła do ludzkiej troski i uwagi – przez całe życie traktowała ludzi jak śmiertelne niebezpieczeństwo, przemykając chyłkiem, byleby nikt jej nie zobaczył, byleby nikt nie skrzywdził… Zaufała jedynie swojemu karmicielowi – jedynemu człowiekowi, który mógł ją pogłaskać i którego obecności nie postrzegała jak zagrożenia.

Kociaki zamieszkały na zapuszczonej i zarośniętej posesji, a o ich istnieniu dowiedzieliśmy się, gdy wszystkie kotki były ciężarnymi, dzikimi porostkami. Wszystkie zostały złapane i wysterilizowane nim urodziły młode. Karmiciel zorganizował im budki oraz regularnie przynosił jedzenie, próbując jednocześnie oswajać dzikie stworzenia w nadziei, że będzie mógł je zabrać z tego paskudnego miejsca. Bezskutecznie.

Dwie kotki zginęły pod kołami samochodów i została tylko ona. Wesoła.

Zeszłego roku działka została kupiona pod inwestycje. Budynki zostały wyburzone, a teren wykarczowany. Mieliśmy nadzieję, że ukryte budki przetrwają kolejną zimę, lecz wiosną tego roku rozpoczęła się wielka budowa, wkroczył ciężki sprzęt i ekipy budowlane.

Budki zostały usunięte, a zdezorientowana kotka nie wiedziała, gdzie się podziać. Często siedziała na chodniku przed posesją, wypatrując karmiciela i nieostrożnie przebiegając na jego widok przez ulicę.

Chociaż koteczka jest bardzo przywiązana do karmiciela i do miejsca w którym się urodziła – nie mogła tam dłużej zostać. Miejsce stało się zbyt niebezpieczne, a ona – pozbawiona jakiegokolwiek schronienia przed zimnem. Znamy ją ponad 4 lata i nie mogliśmy pozwolić, by podzieliła los swoich sióstr.

Decyzja nie była łatwa. Nie wiemy, jak dzikie stworzenie, przywiązane jedynie do karmiciela, odnajdzie się u nas. Nie wiemy, jak będzie funkcjonować w czterech ścianach, bez przestrzeni i trawy pod łapkami… Lecz musieliśmy wybrać mniejsze zło i zabrać stamtąd Wesołą.

Prosimy, trzymajcie kciuki za kotkę, żeby pokochała swój nowy dom, którym będzie teraz Mruczarnia.

Będziemy wdzięczni za każdy grosik do skarpetki Wesołej. Przed koteczką pełna profilaktyka (odrobaczenia, szczepienia, testy FIV/FeLV, podstawowe badania krwi i kału). Zbieramy na pokrycie kosztów profilaktyki i na nowe życie dla Wesołej.

Fundacja Przytul Kota
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
Przelewy24: https://przytulkota.pl/darowizna
PayPal: https://paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: Wesoła