Wega

Milutka Wega zamieszkała w nowym domku! Oto historia kotki…

Wegi nikt nie szuka 😿. Nie wiemy, czy ktoś ją zaatakował i próbował zagryźć, czy skądś spadła, czy może uderzyło w nią auto 🥺. Pewne jest natomiast, że złamany ogon musiał ją nieźle boleć i utrudniać zdobywanie jedzonka oraz walkę o przetrwanie na dworze 😔.

Od osób, które przyniosły ją na leczenie, dowiedzieliśmy się, że koteczka widywana była od pewnego czasu na terenie jednej z łódzkich firm. To właśnie pracownice z tego miejsca zatroszczyły się o Wegę i poprosiły nas o pomoc 💕. Ogłoszeń o zaginięciu nigdzie nie ma, więc nie ma co liczyć, że ktoś się zatroszczy o bezbronną burasię. Kobiety postanowiły działać.

W lecznicy już przy pierwszych oględzinach zapadła decyzja o konieczności amputacji biednego ogonka powyżej miejsca złamania 👩. I żeby nie przysparzać małej kolejnych cierpień, lekarze przeprowadzili operację najszybciej, jak to było możliwe ⏰.

Teraz dzielna pacjentka dochodzi do siebie w szpitaliku 🧑. Otrzymuje leki przeciwbólowe i antybiotyk. Zbieramy na pokrycie kosztów operacji i hospitalizacji kotki. Trzymajcie kciuki, żeby Wega szybko zdrowiała i nabierała sił.