Torne i Werbena – wznowa choroby

Torne i Werbena – wznowa choroby

Data publikacji: 10.07.2020

Kilka lat temu FIP był chorobą nieuleczalną i śmiertelną. Chorobą, która pustoszy organizm i w ogromnym cierpieniu zabiera koty za Tęczowy Most. Jednak pojawiła się nadzieja, lek – GS 441524, który dostępny jest za granicą.

Kiedy rozpoczynaliśmy terapię Tornisia i Werbeny, które zachorowały w styczniu tego roku, byliśmy pełni optymizmu i nadziei. Jednocześnie drżeliśmy o ich dalszy los. Mimo uzbierania dużej sumy na zbiórkach, terapia okazała się o wiele bardziej kosztowna, niż początkowo przypuszczaliśmy.
FIPki pogrążyły nas finansowo. Wszystko jednak rekompensował fakt, że kociaki czują się lepiej, a ich wyniki badań uległy znacznemu polepszeniu. Po 84 dniach kuracji, po badaniach kontrolnym oraz USG, lekarze podjęli decyzję o odstawieniu leków.
Kamień spadł z serca wszystkim wolontariuszom, a w szczególności tymczasowym opiekunkom tej dwójki.

Nasze szczęście nie trwało długo, bowiem Torniś po niedługim czasie poczuł się źle, wręcz fatalnie. Powróciła wysoka gorączka, apatia, brak apetytu. FIP wysiękowy powrócił…

Werbana przez kilka tygodni po zakończonej terapii czuła się bardzo dobrze. Biegała, skakała i wygrzewała się w promieniach wiosennego słońca. Jednak pewnego dnia jej objawy zaniepokoiły tymczasową opiekunkę. Werbenka miała problemy z utrzymaniem równowagi, przewracała się i chwiała na łapkach. Ponowna diagnoza: FIP neurologiczny…

Wiedzieliśmy, że nie możemy się poddać. Nie możemy zaprzepaścić dotychczasowego leczenia. Musimy walczyć, walczyć dla nich – dla Werbeny i Torne’a.

Dawkowanie leku zależne jest od wagi kota oraz rodzaju FIPa. Kociaki są starsze, a co za tym idzie większe i cięższe. Werbenka, cierpiąca na postać neurologiczną choroby, musi otrzymywać podwójną dawkę.

Kolejny raz jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc. Nasze możliwości finansowe się skończyły, a nie możemy przerwać podawania leku! W przypadku pominięcia choćby jednej dawki, cała terapia jest nieważna!
Ratując jednego kota, nie zmienimy świata… ale świat zmieni się dla tego jednego.

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: dla Tornisia i Werbeny