Timur

Data publikacji: 22.01.2021

Gdy Timur próbuje wstać, upada niczym szmaciana lalka. Jego tylne nóżki są bezwładne. Gdy próbuje pełznąć, lewa łapka szybko się poddaje. Prawa jest niesprawna. Bezużyteczna.

Chociaż w jego futrze mieszka cała kolonia pcheł, nie może się podrapać. Dotyk poniżej szyi nie sprawia mu przyjemności, a ból. Ciało Timura jest bólem.

Historia kocura jest historią tułaczki. Wiemy, że w przeszłości miał dom i że jeszcze niedawno stał na czterech łapkach. Wiemy, że trafił na ludzi, którzy chcieli mu pomóc. Może się starali, może chcieli dobrze… Niestety, los nie zawsze łaskawie podchodzi do ludzkich zaniedbań i zaniechań. I los nie jest sprawiedliwy, ponieważ w tym przypadku nie cierpią ludzie, a on – Timur.

Kocur cierpi na niedowład trójkończynowy, który obejmuje przednią, prawą kończynę i obie kończyny tylne. W przedniej łapce nie ma czucia głębokiego, widoczne są przykurcze i zaniki mięśniowe. W tylnych kończynach czucie głębokie jest zachowane. To daje nam nadzieję, że Timurek jeszcze stanie na nóżkach.

Doskonale wiemy, że trójłapki radzą sobie w życiu znakomicie i dlatego chcemy zrobić wszystko, by przywrócić Timurowi władzę w tylnych łapach, bez względu na koszty.

Ktoś może rzuci: uśpijcie go, tak będzie lepiej. Dla nas na pewno tak byłoby prościej, ale dla niego…? Istniejemy po to, by ratować stworzenia, o które nikt inny nie chce walczyć. Istniejemy dla nich. I chociaż nigdy nie jest prosto i łatwo, nie wybieramy drogi na skróty. Nie myślimy o eutanazji, dopóki jest nadzieja na ratunek. Wierzymy, że Timur ma szansę.

Kocur dostał leki przeciwzapalne i witaminy działające na układ nerwowy. Wykonaliśmy test FeLV / FIV, który wyszedł dodatnio w kierunku FeLV. Białaczka zostanie potwierdzona lub wykluczona badaniem PCR.

Wkrótce, jeżeli stan Timura na to pozwoli, czeka go badanie tomograficzne lub rezonans, a w zależności od wyników badania zostaną podjęte kolejne kroki.

Timurek jest młodym kotem, przed nim całe życie… Błagamy Was o pomoc i wsparcie – zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów diagnostyki, leczenia i utrzymania kocurka. Bez Was będzie nam ogromnie trudno, a prócz Was i nas – Timur nie ma nikogo.

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: Timur