Tazo

Tazo znalazł już swój domek. A oto jego historia:

Nasz kochany Tazo trafił do Fundacji prosto z pasa zieleni na skrzyżowaniu, gdzie akcję ratunkową przeprowadziła nasza Wolontariuszka, ratując małą białą przestraszoną kuleczkę przed rozjechaniem przez pędzące auta. ;( Zaopiekowaliśmy się najlepiej jak umieliśmy naszym Tazo i nie zdążyliśmy się dobrze z nim zaprzyjaźnić, a już znalazł się domek, który podjął się adopcji. Niestety nie na długo… po kilku miesiącach Tazo wrócił z adopcji z powodu alergii domowników. ;( I tak oto od maja br. szukamy mu po raz kolejny najlepszego na świecie domku.

Tazo ma ok. roku i jest bardzo kochanym, przyjacielskim i towarzyskim kociakiem. Można brać go na ręce, tulić i bawić się z nim do upadłego, bo bardzo ruchliwy z niego kotek. Wędki, piłeczki i wszystko, co się rusza nie umknie jego uwadze.  Pomimo swoich gabarytów kociej kluseczki całkiem nieźle skacze i się wspina. Tazio nie lubi nudy, gdy coś się dzieje, jest pierwszy do sprawdzenia czy dają coś dobrego na ząb, a może przynieśli nową interaktywną zabawkę, np. pusty karton. 😉 Tazo jest bardzo bystrym kotkiem – potrafi slalomem miedzy nogami wydostać się z pokoju podczas otwierania drzwi, a do tego nauczył się od kolegi Kazika skakania na klamkę. Tazo to nasza kocia przylepka – jak już zakończy zabawę, to lubi być miziany tu i tam, i nawet odsłania przy tym swój śnieżno biały brzuszek.

Nowy opiekun na pewno powinien być świadomy, że nie jest to kotek kanapowy i tylko leżakujący, lecz aktywne zwierzątko potrzebujące wielu kocich atrakcji. Dobrą alternatywą jest też towarzystwo innego aktywnego kota pod warunkiem zachowania zasad odpowiedniej socjalizacji kotów podczas wprowadzania Tazo do nowego domu.

Aktualnie Tazo mieszka w pokoju z 8 kotami, głównie samcami i jakoś się  z nim dogaduje, aczkolwiek potrafi zaznaczyć swoją granicę prywatności, jeśli ktoś chce mu wejść na głowę. W kontaktach z człowiekiem jest grzeczny, nie pokazuje ani pazurków, ani ząbków. Dla nas to kot idealny i bezproblemowy, nic tylko go brać, kochać i cieszyć się, obserwując jakie figle wyczynia.

Tazo jest zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany, testy Felv i Fiv ujemne. Ma książeczkę zdrowia i czip.

20180603_144929

SONY DSC

IMG_1718

IMG_8212

IMG_8225

jpg63

tazo- główne