Scarla i Lilu znalazły domek :)

Scarla i Lilu znalazły domek :)

Zostań opiekunem wirtualnym

Te dwie cudnej urody kocice (matka i córka) nie miały życia usłanego różami – ciepłych kolan, na których mogłyby się wygrzewać, kojącego dotyku ludzkiej dłoni, pełnej miski czy poczucia bezpieczeństwa. Dawno temu miały dom, ale czy zasługuje on na miano domu, skoro właściciel wyprowadzając się zostawia koty na ulicy?
Czasami dokarmiane przez sąsiadów i tak każdego dnia walczyły o przetrwanie. Nie były sterylizowane, więc kilka razy do roku rodziły młode. Często były przeganiane a ich potomstwo ginęło pod kołami parkujących aut.
Nauczyły się, że człowiekowi nie można ufać, że trzeba trzymać się z daleka – tak jest bezpieczniej.
Niestety Scarla i Lilu miały cały czas pod górkę. Scarla została potrącona przez auto i postrzelona z wiatrówki.

Obie kocice trafiły pod opiekę fundacji, gdzie leczą rany psychiczne po traumatycznych przeżyciach. To spokojne, pozbawione agresji kotki. Zdystansowane, ale nie dzikie. Wystarczy poświęcić im chwilę, by Lilu wywijała koziołki a Scarla z zaciekawieniem przyglądała się sytuacji. Scarla jeszcze kuli się pod dotykiem dłoni, ale nie jest to dziwne. Z rąk człowieka nie spotkało jej nic dobrego. Kocice powoli się otwierają, coraz częściej są zrelaksowane, uwielbiają spać i jeść. Nie uciekają na widok człowieka i coraz odważniej reagują na pieszczoty.

Te dwie cudowne trikolorki bardzo wiele przeszły, dlatego zasługują na odpowiedzialny dom. Dom, który będzie cierpliwy a przede wszystkim zaakceptuje je takimi, jakimi są. Potrzebują domu spokojnego, gdzie będą miały bezpieczny kącik, pełną miskę i właściwą opiekę. Po tylu latach tułaczki, ciągłej walki i niepokoju zasługują, by się nie bać, by ktoś zwyczajnie się o nie zatroszczył. Zasługują, by ktoś je wreszcie pokochał.
Matka i córka są bardzo ze sobą zżyte, dlatego idealnym dla nich byłby wspólny dom.

Kocice są wieku ok. 4 i 6 lat. Są zaszczepione, odrobaczone, wysterylizowane. Posiadają mikroczip oraz książeczki zdrowia.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej i posiadanie zabezpieczonego balkonu.
Kontakt w sprawie adopcji: adoptuj@przytulkota.pl, Agnieszka 604268143, Magda 509581758

scarla-i-lilu3

scarla-i-lilu2

scarla-i-lilu5