Saga i Alma – kotki z szarego podwórka

Saga i Alma – kotki z szarego podwórka
Zostań opiekunem wirtualnym

 

Bardzo ruchliwa ulica w Łodzi, a przy niej blok i stadko kotów. Koty mają tam swoją budkę, wejście do piwnicy i codziennie są karmione przez swoją opiekunkę – karmicielkę. Jako dzikim kotom niczego im nie brakuje. Niestety żaden z nich nie był kastrowany, a co za tym idzie kotów przybywa.

Naszym nadrzędnym celem jako fundacji jest ograniczanie bezdomności kotów. Kastracja ich jest jednym z podstawowych środków zapobiegania kociemu cierpieniu i często umierania w męczarniach. Dlatego nie mogliśmy być obojętni na prośbę jednej z naszych wolontariuszek, dotyczącej odłowienia kilku niekastrowanych kotów. Łapanka cały czas trwa. Do tej pory udało nam się złapać już 3 najmniejsze koty. Kocurek już znalazł dom. Jego siostrzyczki są nieco bardziej wycofane.

Przedstawiamy Wam zatem Sagę i Almę. Saga – buraska. Alma – burkaska z białym brzuchem. Obie po przybyciu do naszej Mruczarni były bardzo przestraszone, ale nieagresywne. Dopiero po kilku dniach zaczęły przekonywać się do wychodzenia ze swoich budek. Ostatnio nawet nieśmiałe mruczenie, jednak potrzebują żeby jeszcze nad nimi pracować. Nie możemy im się jednak dziwić, nigdy wcześniej nie znały przyjemności związanej z głaskaniem i musiały chować się po piwnicach przed osiedlowymi psami. Robią powolutku postępy, choć przed nimi jeszcze sporo pracy.

Pilnie szukamy dla siostrzyczek domu tymczasowego – w domowych warunkach koty najlepiej się otwierają i uczą człowieka. Jeśli chciałbyś być domem tymczasowym, nie wahaj się i pisz na fundacja@przytulkota.

Jeśli chcielibyście wesprzeć naszą opiekę nad koteczkami – każdy z naszych kotów jest szczepiony, odrobaczony, ma zakładaną książeczkę zdrowia, jest zachipowani i kastrowany/sterylizowany. To wszystko niestety kosztuje, a my utrzymujemy się tylko dzięki Waszej pomocy. Będziemy wdzięczni za każdą złotóweczkę 🙂

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: fundacja@przytulkota.pl
tytułem: darowizna dla Sagi i Almy

*środki niewykorzystane na cel wskazany, będą przeznaczone na cele statutowe.
Dziękujemy!

IMG_4619

IMG_4616

IMG_4615