Ramon
Wirtualni opiekunowie Ramona:

Pani Paula B.
Pani Anna K.
Pan Bartosz K.
Państwo Joanna M. i Karol B.
Pani Zofia R.
Pani Maja Z.
Pan Wojciech Z.

Dziękujemy!

Zostań opiekunem wirtualnym

Ramon miał dwa podejścia.

Za pierwszym razem, kiedy pokazał się Marcie, wyglądał na chorego, ale nie dał się do siebie zbliżyć i zniknął na kilkanaście dni 😿. Za drugim razem — był już tak osłabiony i wycieńczony, że sił starczyło mu jedynie, żeby doczłapać się do miejsca karmienia i tam paść 🥺.

Marta zadzwoniła do nas z płaczem 😭. Myślała, że on umiera, że już jest za późno, żeby go uratować.

Ramon to młody kot. Ma maksymalnie 2-3 lata. Waży 1,5 kg. Przyjechał do nas odwodniony, zmarznięty i wycieńczony. Miał gorączkę, a z jego pupy lała się woda 😔. Jedno oko było zupełnie sklejone ropą, a futro… Całe w kale i żółtej wydzielinie cieknącej się z nosa. Mały widocznie próbował się lizać, jakoś doprowadzać do porządku, jednak jego wysiłki przynosiły odwrotny skutek 🙁.

Ramon musiał się komuś zgubić lub ktoś go wyrzucił 💔. Kocurek jest zupełnie oswojony i przekochany, lgnie do człowieka, mruczy i wtula się z całych sił w nasze ramiona.

Ramon ma silną infekcję dróg oddechowych 🔥. Krztusi się, kicha i charczy. Ma zapalenie jelit oraz początek niewydolności wątroby. Poziom leukocytów we krwi na poziomie, który wskazuje na początek sepsy 🤒.

Kiedy go głaszczemy, na posłanie sypią się martwe zasuszone robaki, które wydostały się z jego odbytu. W kuwecie natomiast, za każdym razem znajdujemy jeszcze żywe glisty. Niestety nie możemy tego biedaka odrobaczyć, ponieważ przy tej wadze, dramatycznym stanie wątroby i jelit — zwyczajnie byśmy go zabili.

Tak naprawdę, to mimo że on troszkę odżył w cieple i spokoju, to nie mamy pewności, czy za chwilę nie wyskoczy nam coś nowego. U kota tak wyniszczonego i chudego, jak Ramon wszystko może się przydarzyć. Wszystko może pójść nie tak 🥺.

Co teraz? Nawadniamy, odżywiamy kroplówkami i jedzonkiem 💉. Podajemy antybiotyki, leki na ból brzucha i regenerację wątroby 💊💊💊.

Z całego serduszka prosimy Was o pomoc dla Ramona! Dzięki Wam być może uda się go ocalić.

https://pomagam.pl/ramonek

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: dla Ramonka