Potrzebne KLTAKI ŁAPKI!

Potrzebne KLTAKI ŁAPKI!

Fundacja zbiera fundusze na zakup klatek łapek lub przyjmie w formie darowizny takie klatki.
Zastanawiacie się a po co nam te klatki? Nie można by łapać kotów w kontenerki? Jeśli ktoś kiedyś próbował łapać koty wolnożyjące tzw. dzikie to wie, że procedura ich łapania nie jest prosta. Koty „dzikie” są bardzo nieufne i niechętnie wchodzą do miejsc o obcym zapachu nawet jeśli włożymy tam jedzenie- to jak tylko zbliżymy się do takiego kontenera – kot wyskoczy z niego przestraszony jak z procy. Są to ułamki sekund i trudno jest zamknąć taka kratkę od kontenera z „dzikimi” kotem w środku. Ponad to jest to dość niebezpieczne dla człowieka- przestraszony kot może najzwyczajniej podrapać i pogryźć nas.
Klatka łapka ma specjalny mechanizm samozatrzaskowy. Oznacza to w praktyce, że kot wchodzący do takiej klatki, zachęcony wstawionym tam jedzeniem, naciska łapami ten mechanizm i klatka sam zamyka się za nim – nie czyniąc mu przy tym żadnej krzywdy. Dlatego aby takie łapanie kotów- do sterylizacji/kastracji czy leczenia było bezpieczne i profesjonalne potrzebne są nam klatki łapki. Aktualnie mamy na stanie tylko 1 taką klatkę co utrudnia nam znacznie takie akcje łapania kotów. Potrzebujemy co najmniej kilku klatek aby sprawnie i bezpiecznie odławiać koty wolnożyjące do kastracji-sterylizacji czy leczenia.
Koszt  nowej małej klatki łapki  to ok. 400zł  a dużej ok. 600zł. Są to jak widzicie duże koszty ale bez tych klatek nie możemy realizować  na szeroką skalę naszego celu –  jakim jest ograniczanie populacji zwierząt bezdomnych i niechcianych poprzez realizację programu sterylizacji.
Jeśli możecie nam pomóc to prosimy o wpłaty na konto tytułem klatki łapki  lub w przypadku chęci przekazania nam takiej klatki kontakt mailowy fundacja@przytulkota.pl

A na zdjęciu taka klatka łapka w akcji.

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 91-163 Łódź (adres jest adresem korespondencyjnym – nie jest to adres Mruczarni)
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
z dopiskiem: darowizna klatki łapki

*środki niewykorzystane na cel wskazany, będą przeznaczone na cele statutowe.

Dziękujemy !