Persja

Data publikacji: 02.02.2021

Persja nie miała dotychczas szczęścia. Jako bezdomna, bezimienna kicia skazana była na nieustającą tułaczkę, spanie pod chmurką, obolały, zawsze pusty brzuszek oraz nawracające infekcje. I pewnie już jakiś czas temu umarłaby pod uschniętym krzakiem, gdyby nie spotkała na swej drodze Anioła Stróża.
Stało się to kilka miesięcy temu, gdy Persja pojawiła się na terenie jednej z łódzkich firm. Pani, która ją zobaczyła, natychmiast nakarmiła i postarała się o suche, bezpieczne schronienie dla umęczonej istotki. I chociaż nie mogła jej zabrać do swojego domku, traktowała ją jak „swoją”. Codziennie doglądana i karmiona kicia natychmiast odżyła. Stała się bardziej radosna i nabierała coraz większego zaufania do ludzi. Koteczka miała zapewnioną niezbędną profilaktykę oraz wizyty u lekarza w razie potrzeby.
Niestety sielanka, jak to sielanka – nie może wiecznie trwać. Stan zdrowia kici zaczął się pogarszać. Niewystarczające stały się tabletki dodawane do jedzonka, a i jedzonko zaczęło boleć podczas posiłków. W lecznicy okazało się, że zęby Persji są w opłakanym stanie, w większości nadają się do usunięcia, a dziąsła – opuchnięte i rozpulchnione. Kicia ma podejrzenie plazmocytarnego zapalenia dziąseł. Jest to przewlekła choroba, która mimo leczenia lubi nawracać. Aby potwierdzić diagnozę musimy pobrać wycinek do badania histopatologicznego. Pani doktor pobierze go podczas zabiegu sanacji jamy ustnej.
Persja ma również duże problemy z uszami, w których na dobre rozgościł się świerzbowiec. Gdy ją przyjmowaliśmy kanały słuchowe miała praktycznie w całości zajęte przez tego swędząco-bolącego lokatora.
Obecnie Persja jest na antybiotykach i sterydach. Niestety apetyt jej nie dopisuje a i humor taki sobie.
Bardzo prosimy o pomoc dla kici. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: dla Persji