Pauper

Data publikacji: 01.08.2020

Wystające kości, niemalże przebijające zrudziałe futerko. Ropna wydzielina z nosa i pyszczka. Pchły, kleszcze, wszoły. Prawdziwa uczta dla pasożytów zewnętrznych, które opanowały wątłe ciałko.

W pyszczku? Istny horror: zaledwie cztery zęby – zgniłe i podkrwawiające, liczne nadziąślaki. Badania krwi wykazały silny stan zapalny w organizmie.

Pauper pojawił się kilka dni temu na łódzkim blokowisku. Nie wiadomo skąd przyszedł, gdzie wcześniej bytował. Nikt z okolicy go wcześniej nie widział, nie był jednym z miejscowych kotów wolno żyjących. Stan kota przykuł uwagę wielu ludzi – już na pierwszy rzut oka widać było, że jest chory i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Pomocne dusze od razu zjawiły się na miejscu i rozpoczęła się kilkugodzinna gonitwa za kotem…

Niestety, czasem nawet najlepsze intencje nie wystarczą, by pomóc. Pauper ostatkiem sił uciekał przed goniącymi i chował się pod samochodami. W końcu zniknął.

Następnego dnia, gdy dowiedzieliśmy się, że kot znów się pojawił, nie czekaliśmy nawet chwili. Nasza wolontariuszka zabrała klatkę, jedzonko i natychmiast pognała na miejsce. Wystarczyło 15 minut, by Pauper – zwabiony zapachem jedzenia – wszedł do klatki.

Kocurek natychmiast trafił do gabinetu weterynaryjnego, gdzie Panie Doktor przeprowadziły szereg badań.

Pusty żołądek widoczny na USG wskazywał na kilkudniową głodówkę. Trudno się dziwić – ogromny ból uniemożliwiał mu jedzenie. Zęby były w tak fatalnym stanie, że musiały zostać natychmiast usunięte.

Nerki Paupera są kilkukrotnie powiększone.

Pauper ma kilkanaście lat. Nie wiemy, na ile jesteśmy w stanie mu pomóc. Na chwilę obecną jest nawadniany oraz odżywiany. Kocur jest przerażony i zupełnie nie odnajduje się w lecznicowej rzeczywistości. Bliskość ludzi sprawia, że ze stresu załatwia się pod siebie. Pod naszą opieką przebywa blisko setka kotów. Bardzo prosimy, pomóżcie nam sfinansować leczenie Paupera.

https://pomagam.pl/pauper

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: Pauper
*środki niewykorzystane na cel wskazany będą przeznaczone na cele statutowe.
Dziękujemy!