Nitro

Data publikacji: 11.09.2021

Nitro bez pytania wpycha się na nasze kolana. Uwielbia by go miziać i miętolić. Gdy go nie głaszczemy sami z siebie, on podbiega kurcgalopkiem, z rozpędu strzela baranka w łydkę lub w dłoń bezczynnie zwisającą z poręczy fotela.
Inne koty w ogóle Nitrusiowi nie przeszkadzają. Lubi je, obwąchuje z sympatią i czasem rozdaje buziaczki. Zabawa z wędkami i pluszowymi piłeczkami też wchodzą w grę, ale na pierwszym miejscu, nawet przed jedzonkiem (!) są mizianki i tulanki z ludźmi.
Nitro to kotek, któremu ktoś wyrwał ogonek. Jednak mimo niepełnosprawności Nitruś jest zwinny i energiczny. Gdy dopadnie go czasem kocia głupawka – bryka i wspina się po meblach jak zwykły, młody kotek.
Ten przystojniaczek miał ogromne szczęście, że na swojej drodze spotkał Gosię i Anię, które ocaliły mu życie. A teraz? Teraz szuka sobie domku. Ale wiecie, takiego już na zawsze. Opiekuna, który zatroszczy się o niego i nie pozwoli, by mały kiedykolwiek jeszcze cierpiał. Jeśli chodzi o zdrowie i konsekwencje urazu, którego Nitro doznał, to trzeba pilnować, czy kotek regularnie odwiedza kuwetę, czy wszystko tam w porządku. A w razie, gdyby pojawiły się jakieś opóźnienia w dostawie kuwetowych skarbów, trzeba jechać do lekarza i upewnić się, że wszystko gra. Problemy z kuwetą u Nitra były, lecz z czasem, w miarę wracania do zdrowia ustąpiły, jednak nie mamy pewności, czy pod wpływem stresu lub gorszego samopoczucia nie pojawią się kiedyś znowu.
Kotek urodził się około 2015 roku.

Jeśli jesteście zainteresowani adopcją, wypełnijcie ankietę https://przytulkota.pl/ankieta-przedadopcyjna/. A jeśli macie pytania – zadzwońcie. Od poniedziałku do piątku telefoniczny dyżur przy adopcjach pełni Natalia – 798 922 412, zaś w weekendy – Agnieszka 604 268 143 i Magda 509 581 758.

A może chcielibyście adoptować Nitrusia wirtualnie? To bardzo proste – wystarczy, że napiszecie maila na adres wirtualki@przytulkota.pl, w którym podacie imię wybranego kotka, a później, co miesiąc, będziecie wpłacać zadeklarowaną sumę na konto fundacji. Minimalna kwota to 30 zł (górnej granicy nie ma, także możecie szaleć do woli 😄). To jak? Możemy na Was liczyć? Do dzieła!