Nigella

Nigella

Data publikacji: 18.08.2021

Uwaga!! Drastyczna treść!

Nigella ma mleko w piersiach, co najmniej 10 lat, zęby w koszmarnym stanie i być może – łapę do amputacji. Rodziła rok rocznie, miot za miotem, bez chwili wytchnienia. Nikt o nią nigdy nie dbał. Jest wyniszczona ciągłymi porodami, zmęczona towarzyszącym jej od lat bólem i wycieńczona walką o przetrwanie. Swoje i dzieci. Co się działo z jej kociętami? Jesteśmy pewni, że nie były to szczęśliwe historie.
Pomimo tragicznego losu i ludzkiej obojętności – ona nadal ufa człowiekowi.
Natychmiastowe badanie krwi, by upewnić się, że można operować. Leukocyty przekraczają wszystkie normy. Nerki i wątroba w porządku. Możemy podać znieczulenie.
Koteczka niezwłocznie trafiła na stół operacyjny. Lekarz operował w nocy, by Nigella nie czekała do następnego dnia. Smród unoszący się z rany był nie do opisania. Guz został usunięty i wysłany do badania histopatologicznego.
Z ogromnym niepokojem oczekujemy na wynik, który przesądzi o dalszych losach łaputki. Jeśli histopatologia wykaże nowotwór złośliwy, koteczkę czekają dodatkowe badania – w tym tomograf, aby sprawdzić, czy nie wystąpiły przerzuty.
Gdy kotka dojdzie do siebie, zostanie wysterylizowana i usuniemy jej większość zębów. Przed Nigellą długa droga do odzyskania zdrowia…
Czujemy złość i bezsilność z powodu ogromu kociego cierpienia. Serca nam pękają, że nie możemy pomóc każdemu zwierzęciu. Chociaż sami nie zmienimy świata – chcemy zapewnić Nigelli szansę na lepszy los. Czy nam się uda – czas pokaże.
Błagamy Was o wsparcie w opiece nad Nigellą. Każdy Wasz gest, każda nawet najmniejsza wpłata są dla nas bardzo ważne. Są dla niej bardzo ważne…

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: Nigella