Nero

Data publikacji: 12.10.2019

Nero, gdy trafił pod naszą opiekę, nie chodził. Prawdopodobnie po zderzeniu z autem lub z ziemią, doznał poważnego urazu stawu krzyżowo-biodrowego oraz złamania główki kości udowej. Dość długo musiał leżeć na tym swoim trawniczku, b trafił do nas wygłodzony, z podwyższonymi parametrami wątrobowymi i anemią. Karmiony był strzykawką. Po ustabilizowaniu i wzmocnieniu, przeszedł skomplikowaną operację, po której przez kilka miesięcy uczył się chodzić. Jego powrót do zdrowia, całkowitej sprawności i odzyskanie czucia w lewej łapie zaskoczyły specjalistów, którzy zajmowali się nim w początkowym okresie. Po tym trudnym czasie została mu pamiątka w postaci skrawka białej sierści na czarnym grzbiecie. Osoba, która prosiła nas o ratunek dla kota, deklarowała adopcję po wyleczeniu, lecz zdecydowała się zostać Opiekunem Wirtualnym i Nero nadal czeka.
Szukamy zatem dla Nera domu. Takiego na poważnie. Nero to kot, który uwielbia poznawać nowe miejsca, lubi wiedzieć co się dzieje, co to za dźwięki dochodzą z drugiego pokoju, czy zza okna. Pragnie być w centrum wydarzeń. Bardzo chcielibyśmy, by Nero mógł wychodzić na spacery na smyczy, ponieważ kocur ten spragniony jest eksploracji, słońca i powietrza. W nowym miejscu zawsze czuje się pewnie. Zwiedza, węszy, wspina się i… opowiada o tym co widzi. Nie za bardzo dogaduje się z innym kotami, Nero dominuje, a gdy natrafi na kota, który nie podziela jego poglądów – awantura murowana. Jednak jeśli chodzi o ludzi – bąbelek jest bardzo kontaktowy. Lubi pod bródką i za uszkiem, wzięty na ręce lubi się przytulić. Gdy jesteśmy w Mruczarni towarzyszy nam krok w krok, wita naszych gości, opowiada o ważnych dla niego rzeczach, spogląda głęboko w oczy… Domku, domku, gdzie jesteś?
Nero ma około trzech lat, jest wykastrowany, zaszczepiony, testy białaczkowe ma ujemne.
Jeśli jesteście zainteresowani bąbelkiem, wypełnijcie ankietę https://przytulkota.pl/index.php/ankieta-przedadopcyjna-3/ lub zadzwońcie po godzinie 16 do Agi 604 268 143, Magdy 509 581 758 lub Natalii 519 192 799.
A może chcielibyście adoptować Nercia wirtualnie? To bardzo proste – wystarczy, że napiszecie maila na adres wirtualki@przytulkota.pl, w którym podacie imię wybranego kotka, a później, co miesiąc, będziecie wpłacać zadeklarowaną sumę na konto fundacji. Minimalna kwota to 30 zł (górnej granicy nie ma, także możecie szaleć do woli :D). To jak? Możemy na Was liczyć? Do dzieła!