Nemo – skazany na śmierć?

Nemo – skazany na śmierć?
Data publikacji: 25.04.2018

Opowiedz nam swoją historię, Nemo? Nie możesz… Nie potrafisz mówić. Nie szkodzi – to my ją opowiemy, zapełnimy białą kartę Twojego wcześniejszego życia obrazami. Doświadczyłeś głodu i to nie raz. Ważysz tyle, co piórko, a jesteś już przecież dorosłym kocim kawalerem. Zaznałeś bezdomności. Ile dni, tygodni, miesięcy pozostawałeś bez schronienia? To wiesz tylko Ty, ale nie był to krótki czas. Wiemy, bo jedno uszko w wyniku odmrożenia uległo deformacji. Pewnie już nie pamiętasz gdzie i kiedy w Twoim futerku zamieszkali pasażerowie na gapę. Często się drapałeś nie wiedząc, dlaczego – a to pchły i wszoły tak Ci dokuczały. Pewnie czasem spotykałeś inne koty, szukając wsparcia, ale one nie chciały się zaprzyjaźnić. Walczyłeś dzielnie, bo całe Twoje chudziutkie ciałko pokryte jest strupkami, a sierść w kilku miejscach zmierzwiona i posklejana. Dlaczego Cię to wszystko spotkało? Przecież jesteś całkowicie oswojonym kotem, a nie jakimś dzikusem. Uwielbiasz się przytulać i leżeć na kolankach. Lubisz jazdę samochodem – od razu wskoczyłeś na tylną półkę i ułożyłeś się do snu. Nemo – zgubiłeś drogę do domu? Czy ktoś Cię wyrzucił jak niepotrzebny śmieć? Czy ten ktoś wiedział, że jesteś nosicielem białaczki (FeLV+) i postanowił się Ciebie w okrutny sposób pozbyć?

Nemo miał szczęście. Został znaleziony w piątek 20 kwietnia w centrum miasta i przyniesiony do miejsca pracy naszej wolontariuszki. Tego samego dnia trafił do lecznicy. Zaaplikowano mu preparat na pasożyty zewnętrzne. Został odrobaczony i zaszczepiony oraz zaczipowany. Za około dwa tygodnie zostanie wykastrowany. Wynik testu FeLV jest dodatni. W celu potwierdzenia białaczki została pobrana jeszcze raz krew – czekamy na wynik badania PCR.

Kochani, Nemo to kolejne kocie nieszczęście pod naszą opieką. Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu koniecznej profilaktyki i diagnostyki. Każda złotówka jest na wagę złota:

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
Paypal: fundacja@przytulkota.pl
tytułem: darowizna dla Nemo
*środki niewykorzystane na cel wskazany, będą przeznaczone na cele statutowe.
Dziękujemy❤

DSC_1155

IMG_9823

IMG_9865