Minionki

Minionki

Data publikacji: 28.06.2020

“Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję – służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować.”
św. Franciszek z Asyżu

Środowy poranek. Niebo płacze, a my razem z nim. Płaczemy bezgłośnie, bo brakuje już łez. Po tym co dziś zobaczyliśmy, nasze serca po raz kolejny rozpadły się na miliony kawałków. Ile to jeszcze będzie trwało, zanim ludzie przestaną skazywać na potworne cierpienie te niewinne istoty? Ile jeszcze czasu musi upłynąć, by te bezbronne stworzenia zasłużyły w końcu na nasz szacunek i ochronę?

Brakuje sił, brakuje miejsca, ogarnia nas bezsilność. Dochodzimy do ściany… Ale nie możemy się poddać. Musimy trwać i być silni, by swoją postawą dawać przykład innym i nieść pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Maluszki trafiły do nas w skrajnym wycieńczeniu, z zaawansowanym kocim katarem. Oczy zaklejone i zapuchnięte. U większości kociątek, mimo oczyszczenia z ropy, nie było widać gałek ocznych. Od momentu ich przybycia rozpoczęliśmy batalię o wzrok oraz życie Minionków.
Początkowo nawadniane dożylnie oraz dokarmiane strzykawką, po kilku dniach zaczęły przyswajać rozdrobniony pokarm.
Również świerzbowiec nie oszczędził zbolałych istotek. W uszach mają istną kopalnię. Przewlekła biegunka odparzyła małe odbyty.

Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie określić ile par oczu uda nam się uratować. Bardzo możliwe, że część kotków będzie wymagać enukleacji. Mamy nadzieję, że dzięki wdrożeniu intensywnego leczenia, choć część z kociąt w przyszłości będzie mogło oglądać świat.
Leczenie oraz opieka nad Minionkami pochłonie ogromne pokłady finansowe.
Na krople, maści, antybiotyki, probiotyki na jelita oraz środki higieniczne wydaliśmy już sporą sumę, a opieka nad maluszkami potrwa jeszcze wiele tygodni.

Obecnie pod naszą opieką znajduje się, aż 100 kotów, z czego połowę stanowią kocięta!

Prosimy, pomóżcie nam wygrać walkę o ich życie i zdrowie. Tylko wspólnie możemy tego dokonać.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą złotóweczkę:

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: Minionki
*środki niewykorzystane na cel wskazany, będą przeznaczone na cele statutowe.
Dziękujemy!