Manul

Manul to około siedmioletni, dobrze zbudowany kocur o jasnoszarym umaszczeniu. Spojrzenie ma bardzo kocio-przenikliwe, odrobinkę mroczne i tajemnicze… Na szczęście to tylko pozory, kryjące niezwykle wrażliwą i wyrafinowaną kocią duszyczkę. Manul to kot-optymista, który uwielbia ludzi. Jest wszechstronnie uzdolniony jeśli chodzi o całą tą kocią robotę – dobrze prezentuje się zarówno na rękach, jak i na kolanach, pozuje do buziaczków i z niebywałą gracją ociera się o nogi oraz napotkane sprzęty.

Nikogo nie zdziwi zatem informacja, że Maniek jest fundacyjną maskotką. Kocur zawsze jako pierwszy wita gości, towarzyszy przy pracach kuchennych, biurowych i porządkowych. Przytrzymuje łapką dokumenty, by przeciąg ich nie zdmuchnął i sprawdza czy herbatka za bardzo nie wystygła.

Sympatia jaką Maniek darzy ludzi jest o tyle zastanawiająca, że przez dużą część życia był bezdomny, a co za tym idzie – nie znał ludzi. Manul został złapany jako dzikusek, razem ze swoją koleżanką lub siostrą – Fibi. Mieliśmy ich wysterylizować i puścić wolno. Jednak z Mańka szybko wyjrzał przytulasek, a na dworze zrobiło się tak zimno i paskudnie, że nikt z nas nie odważył się nawet zapytać kiedy ich „uwalniamy”.

Dla naszej kochanej dwójki szukamy Domu przez wielkie „D”. Pragniemy, by razem poszli na swoje, bo Fibi bez Mańka i Maniek bez Fibi, to jak kot bez wąsów. Przeżyć – przeżyją, ale co to za życie?

W sprawie adopcji prosimy o kontakt: adoptuj@przytulkota.pl, lub pod numerami: Aga — 604 268 143, Magda — 509 581 758.

A może chcielibyście adoptować Manulka wirtualnie? To bardzo proste — wystarczy napisać do nas maila na adres wirtualki@przytulkota.pl z chęcią bycia wirtualnym opiekunem zwierzaka i wpłacać co miesiąc zadeklarowaną kwotę. Minimalna kwota to 30zł (górnej granicy nie ma, także możecie szaleć do woli :D) — to jedynie 1zł dziennie. To jak? Możemy na Was liczyć? 🙂 Do dzieła!

manul buziaczekIMG_2326

manul i jego oczyIMG_6089

manul i mucha7

manul na rękachIMG_0313

IMG_1809

IMG_3162

IMG_3841

IMG_4013

IMG_4115

IMG_4137

IMG_4674

IMG_7135

IMG_7250

IMG_7586