Lolek

Bolek i Lolek zmienili dom tymczasowy w dom stały!

Lolek to bury kocurek, a oto historia braci…

Bolek i Lolek trafili do domu tymczasowego gdy mieli 8 tygodni. Teraz chłopcy mają już 8 miesięcy! Przez sześć miesięcy pod czujnym okiem ich opiekunki uczyli się dobrych manier. Cały proces socjalizacji zakończył się sukcesem, a chłopcy wyrośli na dobrze wychowanych kawalerów.

Trochę się martwimy, gdyż czas leci, dni mijają a o chłopaków nikt nie pyta. Ich opiekunka straciła już nadzieję, że ktoś pokocha buraski. Sytuacja jest trochę skomplikowana, gdyż chłopcy muszą być izolowani od kota rezydenta. Nie dość, że jegomość jest w podeszłym wieku, cierpiący na wiele chorób, to jeszcze typowy jedynak. Starszy kocur ma świadomość, że za ścianą mieszkają buraski i nie jest z tego powodu zadowolony. Niestety odbija się to na jego zdrowiu, a wszyscy wiemy, że stres nie pomaga w leczeniu.

A buraski? Buraski mają się dobrze. Są zdrowe, pełne energii i bardzo zżyte ze swoją tymczasową opiekunką. Można byłoby się cieszyć, że kotki całkowicie ufają pani Joli i kochają ją miłością bezwarunkową, ale… jest właśnie jedno „ale”. Pani Jola jest osobą samotną, więc kociaki nieczęsto mają okazję pobyć z innymi ludźmi. Gdy czasami ktoś pojawi się w odwiedzinach, chłopaki są bardzo wystraszeni.