Łapka

Data publikacji: 09.02.2020

„Etyka szacunku dla życia, nakazuje nam wszystkim poszukać sposobności, by za tyle zła wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pośpieszyć im z jakąkolwiek pomocą.”
Albert Scheitzer

Jest takie miejsce niedaleko Łodzi, w którym wolno żyjące koty każdego dnia toczą walkę o przetrwanie.

Jest takie miejsce, w którym każdy koci dzień jest walką z chorobami i ludzkim okrucieństwem.

Jest takie miejsce, w którym okoliczni mieszkańcy strzelają do kotów, rozjeżdżają je samochodami, szczują psami i niszczą budki, które stawiają nieliczni dobrzy ludzie.

Jest takie miejsce, w którym koty nauczyły się, że zbliżający się człowiek to nic dobrego. Kiedyś stado liczyło koło dwudziestu kocich duszków, których pozostało zaledwie kilka.

Łapka dożyła w tym miejscu dziewiątych urodzin. Jak jej się udało tego dokonać – nie wiemy. Znikała w tylko sobie znane miejsce, nie rzucając się w oczy, pojawiając się wieczorami z nadzieją, że nieliczni dobrzy ludzie zostawili kotom coś do jedzenia. Pewnego dnia pojawiła się w dzień – wycieńczona, z bezwładną łapką. Jakby czekała na śmierć…

Łapka buraski jest w fatalnym stanie i chociaż nie jest złamana – leczenie urazu będzie długie i trudne. Koteczka ma anemię i białaczkę.

Będziemy walczyć o Łapkę. Zatroszczymy się, by nie spotkało jej już nic złego. Zawalczymy o lepsze jutro i godną jesień życia dla kociej seniorki.

Prosimy Was o pomoc i wsparcie. Tylko dzięki Wam możemy podarować lepsze jutro kotom pokrzywdzonym przez los i skrzywdzonym przez człowieka. Tylko wspólnie możemy odmienić koci los.

https://pomagam.pl/lapka

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: fundacja@przytulkota.pl
tytułem: Łapka

*środki niewykorzystane na nią, przeznaczymy na inne koty w potrzebie. Dziękujemy!