Korek – kiedy nie jesteśmy obojętni, mamy szansę odwrócić koci los

Korek – kiedy nie jesteśmy obojętni, mamy szansę odwrócić koci los

W ubiegły czwartek Marta została dłużej w pracy. W ten dzień miała szkolenie i około godziny 19 planowała powrót do domu. Otworzyła okno, żeby przewietrzyć salę przed spotkaniem. Nie zamykała go później, ponieważ w pomieszczeniu było duszno. Wszyscy skupieni słuchali, kiedy nagle niektórzy usłyszeli miauczenie kota. Pierwsza myśl, to pewnie czyjś telefon. Ale miauczenie kotka stawało się częstsze i przybierało na sile. Wyjrzeli przez okno, ale kotka nie było widać. Koleżanka wyszła na zewnątrz i okazało się, że miauczący kotek siedzi na drzewie. Kruszynka, taka mała kuleczka, nie umiała poradzić sobie z zejściem na ziemię. Pewnie ktoś kociaka wystraszył. Wokół nie było żadnych innych kotów, było już ciemno i chłodno. Co dalej? Postanowili, że nie zostawią go bez pomocy. Udało się sprowadzić bezpiecznie zwierzaka na ziemię. Zadzwonili do Fundacji Przytul Kota, i tak jego los powędrował w dobre ręce. Pierwszy krok skierowali do pani doktor Ani, która go zbadała i stwierdziła, że jest kocurkiem i że jest zdrowy. Zaaplikowała niezbędne szczepionki i zachipowała. Po dwóch dniach pobytu w lecznicy kociak trafił do domu tymczasowego.
Nazwaliśmy go KOREK. Jest pogodnym kotkiem i odważnym. Nie boi się kocura, który jest tutaj domownikiem i trochę syczy i buczy na niego. Ale on nic sobie z tego nie robi. Bawi się piłkami i myszkami, które dostał w prezencie od Marty. Jest ruchliwy i chyba szczęśliwy, bo trudno uchwycić go w bezruchu. Lubi przebywać na rękach. Tuli się i mruczy.

Korek miał dużo szczęścia. Jest bezpieczny. Aby mógł rosnąć zdrowo niezbędne jest zapewnienie mu podstawowej profilaktyki – odrobaczeń i szczepień. Każda złotówka jest na wagę złota:

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: fundacja@przytulkota.pl
tytułem: darowizna dla Korka

*środki niewykorzystane na cel wskazany, będą przeznaczone na cele statutowe.
Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę i udostępnienie.
Dziękujemy.

IMG_0744 Z

IMG_0748 Z

IMG_0751 Z

IMG_0754 Z

IMG_0756 Z