Huxley

Data publikacji: 10.07.2021

Huxley to bardzo spokojny, zaspany kwiatuszek, który całe dnie spędza na swojej ulubionej półeczce z dobrym widokiem na kociarnię. I chociaż wygląda dość zwyczajnie, to nie jest z niego taki pierwszy lepszy super przytulasek. Na Huxleya trzeba mieć sposób. On czasem pchyknie gdy podchodzimy, czasem spojrzy groźnie próbując nas zgładzić, zamrozić lub chociaż – odstraszyć… ale to tyle jeśli chodzi o jego o agresję. Gdy człowiek mimo morderczych spojrzeń odpowiednio długo mizia tą upartą bestyjkę, bestyjka robi się coraz bardziej mięciutka, rozluźniona i mrucząca. A nawet więcej! Gdy chcemy się oddalić, gdy przestajemy miziać, bestyjka unosi łepek i patrzy tęsknie w naszą stronę.
Szalenie nam szkoda tego kwiatuszka. Szkoda, że tak bardzo musi się przełamywać, by nas polubić. Wiemy, że to nie jest łatwe, że „przełamywanie się” nie jest przyjemne, ale cóż począć?
Huxley jako mały kociak dostał od życia szkołę pod tytułem: ludzie są źli, ludzie krzywdzą i ranią, gdy ich widzisz – uciekaj…
I teraz my robimy co w naszej mocy, by zbudować w tym młodym kotku zaufanie i miłość do naszej rasy. Pokazujemy, że człowiek nie tylko nie krzywdzi, lecz nawet karmi i głaszcze za uszkiem. Że człowiek umie kochać bezwarunkowo i nie porzuca, gdy robi się ciężko. Że z nami może być miło…
Szukamy dla Huxleya domku, który będzie kontynuował nasze nauki. Opiekuna, który będzie łagodny, wyrozumiały i odpowiedzialny. Który zapewni mu ciepły kąt, pełną miskę i miłość. Szukamy dla niego domu z zabezpieczonymi oknami i balkonem.
Kotek urodził się w czerwcu 2020. Jest zdrowy, zaszczepiony i wykastrowany, testy na FIV/FeLV ma ujemne.

Jeśli jesteście zainteresowani adopcją, wypełnijcie ankietę https://przytulkota.pl/ankieta-przedadopcyjna/. A jeśli macie pytania – zadzwońcie. Od poniedziałku do piątku telefoniczny dyżur przy adopcjach pełni Natalia – 798 922 412, zaś w weekendy – Agnieszka 604 268 143 i Magda 509 581 758.

A może chcielibyście adoptować maluszka wirtualnie? To bardzo proste – wystarczy, że napiszecie maila na adres wirtualki@przytulkota.pl, w którym podacie imię wybranego kotka, a później, co miesiąc, będziecie wpłacać zadeklarowaną sumę na konto fundacji. Minimalna kwota to 30 zł (górnej granicy nie ma, także możecie szaleć do woli 😄). To jak? Możemy na Was liczyć? Do dzieła!