Gelap

Data publikacji: 12.08.2021

Uwaga!! Drastyczna treść!

Tam, gdzie powinny być oczy jest jedna, wielka opuchlizna, wyglądająca jakby oczu nie było. Spojówki. W jakim stanie są gałki oczne? Nie wiemy. Pomimo intensywnego leczenia, nadal ich nie widzimy, a Gelap nie widzi nas. Jego ciałko jest doszczętnie wyniszczone przez koci katar, można wyczuć każdą, nawet najmniejszą kosteczkę.

Lekarz nie wyklucza możliwości usunięcia gałek ocznych. Lekarz mówi, że na wolności nie miałby żadnych szans na przeżycie.

Gelap przyszedł na świat w maju bieżącego roku.

***

Jak może wyglądać miejsce kociego piekła? To nie zawsze zapuszczone podwórka budynków przeznaczonych do rozbiórki. To nie zawsze odludne i zapomniane przez Boga tereny. Dziesiątki domków letniskowych, malownicze, zadbane ogródki, ostoja dla ludzi zmęczonych miejskim życiem. Właśnie w takim miejscu Natalia zmierzyła się z jedną z większych wylęgarni kociego nieszczęścia, jakie widziała w życiu.

Sezon kociąt w pełni, pod naszą opieką mamy ponad 90 kotów. Z tej przyczyny podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu kolejnych przyjęć. Brakuje rąk do pracy, brakuje domów tymczasowych, rozpaczliwie brakuje miejsca, a doba ma zbyt mało godzin.

Kilkanaście dni temu poproszono nas o pomoc w odłowieniu chorych kociąt, które miały trafić do innej fundacji. Maluchy miała złapać Natalia. Na miejscu okazało się, że dzieci jest znacznie więcej, a dorosłych kotów – ilości niepoliczalne. NIKT z osób przebywających na miejscu nie wie, ile dorosłych kotów tam bytuje. Zaś my doskonale wiemy, że nie sztuka zabrać maluchy, pozostawiając ich matki zdolne do dalszego rozrodu…

Z każdą wizytą na miejscu, Natalia wypatruje kolejne zwierzaki lub otrzymuje nowe zgłoszenia od działkowiczów. Do dziś udało się odłowić kilkanaście kotów, a końca nie widać.

Robimy, co w naszej mocy, aby ocalić wzrok Gelapa. W ruch poszły antybiotyki, kropelki oraz mazidełka. Maluch dzielnie znosi wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, jakby wiedział, że mają one na celu pomóc mu i ulżyć w cierpieniu.

Jeśli możecie nas wesprzeć w opiece nad Gelapem, pokryć koszty leczenia, szczepień i reszty profilaktyki, będziemy wdzięczni za każdą pomoc. Każdy Wasz gest, każda nawet najmniejsza wpłata są dla nas bardzo ważne.

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: Gelap