Furi

Data publikacji: 08.06.2024

Opowiem Ci historię o kotku imieniem Furi i o wszystkim, co poszło w jego życiu nie tak, jak powinno.
Było sobie dziecko, które marzyło o posiadaniu kotka. Jego rodzice postanowili spełnić to marzenie i tak właśnie Furi pojawił się w ich życiu. Niestety, w rodzinie zabrakło wiedzy i świadomości na temat kociej natury.
Nikt nie pomyślał o tym, by młodego kocurka, jakim był Furi, wykastrować. A że przy okazji był kotem wychodzącym, nie raz i nie dwa – posłuszny swym naturalnym instynktom – brał udział w bójkach z wolno żyjącymi kolegami. Gdy wracał do domu, wcale nie marzył o pieszczotach i zabawach. Nabuzowany hormonami, przejawiał agresję.
Pewnego dnia boleśnie pogryzł jednego z domowników. Rodzina, obawiająca się dalszych ataków ze strony Furiego, zwłaszcza w stosunku do kilkuletniego dziecka, uznała, że kot nie może dłużej pozostać w ich domu.
Tak właśnie Furi trafił do naszej Fundacji…

Mimo powszechnego dostępu do wiedzy na temat kotów oraz szerzeniu świadomości o ich zdrowiu, czym zajmują się Fundacje takie jak nasza, wielu ludzi nadal nie rozumie, jak ważna jest kastracja oraz, jakie zagrożenia czekają na kota wychodzącego…

Furi trafił do nas mocno zaniedbany – z kleszczami, pasożytami w kale, początkiem świerzbu w uszach, licznymi zadrapaniami po odbytych bójkach z innymi kotami.

Natychmiast zajęliśmy się najbardziej pilącymi kwestami – kocurek zostal odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.
Nie jest zadowolony z pobytu w kwarantannie. Jest gadułą, ale nie przejawia agresji, której się po nim spodziewaliśmy – chętnie nadstawia główkę do miziania.

Staramy się nie skupiać na błędach popełnionych przez byłych opiekunów Furiego – nic nie poradzimy na to, co już się stało. Wolimy myśleć o przyszłości kocurka, której ma przed sobą jako 2-letni młodzik, naprawdę dużo. Już nasza w tym głowa, by kolejny dom, do którego trafi Furi, należał do osób odpowiedzialnych i świadomych, że żywe stworzenie, to nie zabawka, którą można wziąć i wyrzucić, gdy już się znudzi…

Drodzy Lubiciele! Serdecznie prosimy Was o pomoc w pokryciu kosztów leczenia i profilaktyki Furiego. Pomóżmy mu stanąć na łapki i rozpocząć nowy rozdział życia! Zbiórkę na Furiego znajdziecie pod adresem: https://pomagam.pl/furifpk

Fundacja Przytul Kota
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
Przelewy24: https://przytulkota.pl/darowizna
PayPal: https://paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: Furi