Cziro

Data publikacji: 29.05.2021

Cziro został wypatrzony przez starszą Panią, gdy poturbowany, wychudzony i wyraźnie osłabiony pojawił się na jej podwórku. Na samym początku tej znajomości kocur nie miał siły podejść do miski, więc miska podjechała prawie pod sam jego nosek.
Cziro wyglądał tak, jakby co noc bił się z innymi kotami. Świadczyły o tym stare i ciągle pojawiające się, nowe rany na głowie i tułowiu. A gdy po paru dniach na podwórku trochę się wzmocnił, podjadł i nabrał sił, znowu zaczynał biegać w amoku, w poszukiwaniu przygód miłosnych. U karmicielki pojawiał się w kratkę, opuszczał porę posiłku. Nie zważał na pędzące auta, na krew kapiącą z noska, nie zważał za wysokie ogrodzenia i śliskie parapety, z których wielokrotnie się obsuwał w pogoni lub ucieczce przed kimś lub za kimś… Aż w końcu się zjawiał. Sponiewierany, pogryziony i wycieńczony, zalegał pod krzakiem na kilka dni. W kółko tylko spał, jadł, lizał rany, a potem ruszał znowu.
Podejrzewamy, że naprawdę niewiele brakowało, by podzielił okrutny los niekastrowanych wolno żyjących kotów.
Pani zamartwiała się o Cziro coraz bardziej. Co rano z niepokojem czekała, czy przyjdzie na śniadanie, a jeśli przyjdzie to w jakim będzie stanie. Zatem, gdy któregoś poranka udało się go złapać do transportera, pani przywiozła kawalera na kastrację i opatrzenie najświeższych ran. Jak to u nas często bywa, wolno żyjący, półdziki kocur po kilku dniach leczenia okazał się całkiem kontaktowym jegomościem. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. W jakim tempie kocurek będzie odzyskiwał siły i nadrabiał żywieniowe braki. A może okaże się, że zamiast wracać na ulicę dołączy do mruczarnianych lokatorów? Czas pokaże.
Trzymajcie kciuki za Cziro i jeśli możecie dorzućcie grosik do jego skarpety. Grosik na nowy start, na lepsze życie.

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: dla Cziro