Co słychać u Brygady SME?

Co słychać u Brygady SME?
Data publikacji: 31.03.2019

Kochani, dawno nie pisaliśmy o Brygadzie SME. Najwyższy czas nadrobić zaległości, bo pewnie wszyscy czekacie na wieści z domu Pani Ani! 😻

Wiosna przyszła, zatem kocia miłość zakwitła. Szałwia, Miki i Erni przypomnieli sobie, że po domu pałętają się takie duże i fajne istoty, zatem dobrze będzie umilić im sen swoją obecnością. Ledwo zgasną światła, w łóżku melduje się Miki i powołuje się na prawo własności do poduszki. Erni zaś czeka na ofiarę, która uda się na nocną wędrówkę do toalety. Zaspana ofiara zostaje osaczona pod drzwiami łazienki przez małego, biednego kotka, którego nikt nie kocha i który musi spać na podłodze w przedpokoju. Wyrzuty sumienia atakują człowieka z każdej możliwej strony, zatem ofiara bierze na ręce mruczącego kotka i zanosi do ciepłego łóżeczka, gdzie mizie, tuli, drapie, aż oboje zasną snem głębokim.
…Oczywiście, dopóki kolejna osoba nie zapragnie odwiedzić łazienki. Wówczas Erni pędzi ile sił w chudych łapkach, aby osaczyć kolejną ofiarę i powtórzyć scenariusz.
A Szałwia? We wczesnych godzinach porannych przychodzi i donośnie oznajmia, że przybyła. Poddani wzorowo muszą przestrzegać protokołu i zrobić miejsce na środku łóżku. Pańcio przesunie się w jedną stronę, Pańcia w drugą – koniecznie odwracając się na lewy bok, by królowa miała gdzie się wtulić. I tak oto mijają nocki.

Kocia miłość kwitnie również we wzajemnych, kocich relacjach. 💖 Szałwia korzysta z unikalnej w Brygadzie umiejętności otwierania szuflad, umożliwiając Mikiemu i Erniemu wyrzucanie zawartości na podłogę. Pełna harmonia! Chłopaki wchodzą do opróżnionych szuflad, sprawując się lepiej niż niejeden odkurzacz i zbierając futerkiem każdy pyłek kurzu. Co jeszcze można dodać? Szałwia zasmakowała zabawy z Ernisiem. Bawią się w berka czekanego – kto pierwszy się ruszy, jest goniony przez drugiego – po podłodze, po meblach, po wszystkim! Miki zaś pełni funkcję sędziego i widowni.

Jak widzicie – u Brygady SME nic się nie zmienia! Jest dużo miłości, dużo biegania i ogrom szczęścia. 😻

Pozdrawiamy serdecznie całą Brygadę wraz z Personelem Pomocniczym i czekamy na kolejne wiadomości. 💚