Benio

Data publikacji: 30.06.2024

Ciężki jest los niekastrowanych kocurków żyjących na wolności. Przekonał się o tym Benio, który podczas jednej z licznych bójek z innymi kocurami, stracił prawe oczko 😢

Do nas trafił już po kastracji, którą zorganizowali dla niego jego karmiciele. Obecnie z trudem przychodzi nam sobie wyobrazić walczącego Benia. Kocurek zmienił się nie do poznania 😍 To łagodny, przeuroczy, miziasty niedźwiadek, który nie myśli o niczym innym, jak o czułościach. Uwielbia towarzystwo ludzi – gdy tylko jakiegoś zauważy, natychmiast wybiega na spotkanie, zaczyna kręcić ósemki wokół nóg, a po chwili pada na plecki i z dumą prezentuje brzuszek, z nadzieją, że zostanie porządnie wymiziany 😻 Nie ma w nim cienia agresji.

Początkowo obawialiśmy się, jak Benio dogada się z innymi kotami – okazuje się, że uwolniony od buzujących hormonów, również wobec swojego gatunku jest łagodny 🐈🐈‍⬛ Nie przepada co prawda za zbyt żywiołowymi zabawami – widząc kotłujących się ze sobą Igłę i Teo, Benio potrafi wkroczyć pomiędzy nich i rozdzielić strony. Nie jest nauczony, że koty mogą się ze sobą bawić, więc taką aktywność odczytuje jako walkę na śmierć i życie. Sam najchętniej bawi się fretkami z walerianą i patyczkami matatabi.
Poza brakiem oczka, Beniowi nic zdrowotnie nie dolega 💪🏻 Jest młodym, pogodnym 2-latkiem. Posiada komplet badań i szczepień, jest zachipowany, a jego testy na FIV/FeLV są ujemne.

Poszukujemy dla Benia niewychodzącego domu z zabezpieczonymi oknami i balkonami. Może zostać jedynakiem lub dołączyć do innego kota – ważne by ten był łagodny, zrównoważony i nie miał problemów z akceptacją swojego gatunku. Najważniejsze jest dla niego, by otrzymywał od swojego Opiekuna dużo uwagi i czułości ❤️
Zainteresowanych adopcją Benia zachęcamy do kontaktu za pomocą:

🖋️ wypełnienia ankiety przedadopcyjnej, dostępnej pod adresem 👉 https://przytulkota.pl/ankieta-przedadopcyjna/

📞 telefonu na jeden z numerów: ☎️ 530 271 003 lub ☎️ 798 922 412.

A jeśli chcielibyście adoptować Benia wirtualnie, wystarczy, że napiszecie na adres wirtualki@przytulkota.pl, podacie jego imię, a później, co miesiąc, będziecie wpłacać zadeklarowaną sumę na konto fundacji. Minimalna kwota to 30 zł (górnej granicy nie ma, także możecie szaleć do woli).