Amelka

Data publikacji: 30.06.2021

Amelka ma około 10 lat. Starsza Pani, która kochała kicię całym serduszkiem, zmarła. Amelka została sama w pustym mieszkaniu. Nie mogła zrozumieć, gdzie podziała się jej przyjaciółka, czemu tak długo nie wraca, czemu nie mizia, nie zagaduje, nie woła na jedzonko. Serduszko Amelki pękło na pół. Przerażona kicia schowała się w najciemniejszym kąciku i też chciała zniknąć.
Niestety nasza kociarnia to nie jest dobre miejsce dla kotów takich jak Amelka. Przerażonych, załamanych, a przede wszystkim takich, które mieszkały w cichym domu z jedną osobą przez wiele lat.
Amelka boi się innych kotów. U nas często siedzi schowana za stolikiem. Gdy wczołgamy się do jej skrytki i miziamy, ona jest przeszczęśliwa. Mruczy wtedy pięknie, ogonek unosi i wychodzi z kryjówki by potańczyć przy naszych nogach. Jednak to są tylko chwile. To tylko urywki z jej smutnych dni, które nastały po odejściu Opiekunki.
Bardzo pilnie szukamy domku dla Amelki. Domku spokojnego i troskliwego. Takiego, który pokocha ją całym serduszkiem. Jeśli chodzi o inne koty to jak dotąd Amelka jest bardzo ostrożna i wycofana i raczej lepiej by była kocią jedynaczką.
Kotka jest zdrowa, wykastrowana i zaszczepiona. Testy FIV/FeLV ma ujemne. Szukamy domku z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Jesteśmy w Łodzi.

Jeśli jesteście zainteresowani adopcją, wypełnijcie ankietę https://przytulkota.pl/ankieta-przedadopcyjna/. A jeśli macie pytania – zadzwońcie. Od poniedziałku do piątku telefoniczny dyżur przy adopcjach pełni Natalia – 798 922 412, zaś w weekendy – Agnieszka 604 268 143 i Magda 509 581 758.

A może chcielibyście adoptować Amelkę wirtualnie? To bardzo proste – wystarczy, że napiszecie maila na adres wirtualki@przytulkota.pl, w którym podacie imię wybranego kotka, a później, co miesiąc, będziecie wpłacać zadeklarowaną sumę na konto fundacji. Minimalna kwota to 30 zł (górnej granicy nie ma, także możecie szaleć do woli 😄). To jak? Możemy na Was liczyć? Do dzieła!


fot. K. Ulańska
www.ulanka.net