Alfred

Data publikacji: 16.10.2020

Alfred miał kiedyś dom… miał go na pewno. Pewnie nigdy nie dowiemy się jaką krzywdę wyrządził mu człowiek… Nigdy nie powie, dlaczego przemierzał ulice miasta smętnie spoglądając spode łba… Nigdy nie dowiemy się, dlaczego człowiek tak bardzo go zawiódł i skazał na tę tułaczkę. Opuszczony, przerażony, atakowany przez inne koty, chował się głęboko między zaparkowanymi autami i czekał…
Za dnia nie wychodził z ukrycia , nie prosił o pomoc, nikomu się nie skarżył. Czasami widywany był tu i tam, ale jakoś nikt się nie zlitował… Alfred unikał kontaktu a i w ludziach nie było wystarczająco dużo chęci, by pomóc strudzonemu wędrowcowi. Alfred tracił siły i chęć życia. Gdy już stracił resztki nadziei, zdarzył się ten dzień.
Piękny, słoneczny, środowy dzień. Szybkie zakupy w pobliskim markecie i to był uśmiech losu –Dzień Alfreda.
Wychudzone, przelęknione stworzenie o magnetycznych oczach zostało zauważone! Tygodnie bycia „niewidzialnym” i życia w ukryciu skończyły się! Szasetka z jedzeniem, miły głos i ten piękny, słoneczny dzień… Alfred wyszedł… opuścił swoją kryjówkę, nie wiedząc zupełnie, co go czeka.
Kocurek już jest bezpieczny. Dochodzi do siebie w Mruczarni po trudach ostatnich miesięcy. Przeszedł kwarantannę, leczenie zasmarkanego noska i niezbędne zabiegi weterynaryjne.
Alfred mimo, iż trafił już do Mruczarni cały czas walczy z katarem, wolniutko nadrabia zaległości w jedzeniu i patrzy na nas tymi swoimi smutnymi oczami…
Czy jesteśmy w stanie naprawić wszystkie krzywdy, których zaznał od świata?
Czy Alfred znowu zaufa człowiekowi?
Prosimy Państwa o grosik do skarpetki Alfreda – na dobry start!
Będziemy bardzo wdzięczni za każdą wpłatę:

Fundacja Przytul Kota Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: Alfred
*środki niewykorzystane na cel wskazany, będą przeznaczone na cele statutowe.
Dziękujemy!