Akcja łapania wolno żyjącej kotki i jej kociąt!

Akcja łapania wolno żyjącej kotki i jej kociąt!

To kolejna już akcja tej wiosny dotycząca łapania kotów wolno żyjących w celu ich sterylizacji. Tym samym nasza fundacja realizacje jeden z swoich podstawowych celów, czyli ograniczanie populacji zwierząt bezdomnych i niechcianych poprzez realizację programu sterylizacji.
Cała akcja miała miejsce w niedzielę 24.04 w Łodzi na osiedlu Dąbrowa. Zgłoszenie otrzymaliśmy od  Pani Jagody, która wraz innymi karmicielkami kotów wypatrzyła i dokarmiała kotkę z czterema około 2- miesięcznymi kiciusiami.
Niestety miejsce, w którym okociła się kota nie jest najbezpieczniejsze. Wokoło pełno parkingów, aut i biegających psów. Nawet sąsiedzi z bloku obok nie są przychylni kotom rzucając z balkonu petardy w kierunki komórki gdzie mieszkają koty. Do tego przez ogrodzenie zaglądają jacyś dziwni ludzie i z kijami i straszą te biedne koty.

Nasi wolontariusze przyjechali i odłowili na klatkę łapkę kotkę – matkę i jej 2 maluchy (dymna koteczka i biało-szary kocurek). Kolejne dwa, które skrzętnie ukryły się wśród całej sterty przeróżnych rzeczy, będą odłowione w najbliższy wtorek. Na szczęście komórka jest zamykana i Pani karmicielka je tam przetrzyma i będzie karmić do naszego przyjazdu. Kotki są na tyle samodzielne, że same już jedzą więc krzywda im się tam na pewno nie stanie.
Kotka-matka pojechała prosto do naszej zaprzyjaźnionej lecznicy i i jest już po zabiegu sterylizacji. Następnie wróci z powrotem na teren działki gdzie pomieszkiwała, a właścicielka posesji obiecała, że się nią zaopiekuje i spróbuje oswoić.
Dwa maluchy trafiły również do lecznicy gdzie zostały odrobaczone i odpchlone. Zostaną również zaszczepione. Na razie przyjmują antybiotyk.
Kociaki zamieszkały w domu tymczasowym Mruczarnia. Przejdą tu 2 tygodniowy okres kwarantanny. Będziemy je bacznie obserwować i dbać o ich pełne brzuszki, organizować im kocie zabawy i oczywiście duuużo głaskać i kochać <3
Następnie kocim maluszkom będziemy szukać kochających domków razem albo osobno.
Chcielibyśmy podziękować Pani Jagodzie za pokrycie kosztów sterylizacji kotki i jednocześnie zachęcić do pomocy finansowej w pokryciu kosztów profilaktyki małych kotków ( szczepienia, odrobaczenia, odpchlenia).

Jeśli macie ochotę wpłacić jakiegoś pieniążka na maluszki to można to zrobić na nr konta poniżej
z dopiskiem: darowizna – kociaki z Dąbrowy

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
tytułem: darowizna – kociaki z Dąbrowy

*środki niewykorzystane na cel wskazany, będą przeznaczone na cele statutowe.

Dziękujemy! <3

DSC_0991

DSC_0990

DSC_0984