Akcja łapania kotów wolnożyjących do kastracji!

Akcja łapania kotów wolnożyjących do kastracji!

Fundacja aktywnie uczestniczy w akcjach łapania kotów wolnożyjących do kastracji/sterylizacji.
Dziś 24.02.2016r. nasi wolontariusze byli w Łodzi na ul.Widnej gdzie żyje stadko kotów wolnożyjącyh. Koty są rzekomo dokarmiane- raz na jakiś czas i nie maja swojego stałego bezpiecznego miejsca. Tułają się od posesji do posesji. Niestety niektórzy  ludzie tam mieszkający nie są życzliwi z relacji wiemy, że co jakiś czas małe kotki  są wyłapywane i wywożone gdzieś lecz nie wiadomo gdzie, przez pewnego Pana. Koty tam przebywające wyglądały na chore i głodne. Potwierdziło się to w trackie łapania do klatki łapki, gdzie zostały umieszczone tacki z jedzeniem. Koty wchodziły do nich zwiedzione zapachem i głodem prawie jeden po drugim. Udało się złapać 3 – kocury w tym  jeden senior i 1- kotkę. Wszystkie koty zostały niezwłocznie przewiezione do zaprzyjaźnionej lecznicy. Okazało się, że ich kondycja jest kiepska. Na pierwszy rzut oka po gabarytach wyglądały na młode lecz okazało się, że to koty dorosłe w tym jeden kocur senior. Koty są zapchlone – maja pchły a nawet wszoły, świerzb w uszach a dwa z nich chorobę skóry najprawdopodobniej o podłożu grzybiczym.
Koty zostały poddane zabiegom kastracji/sterylizacji, odpchleniu i leczeniu. Zostaną na obserwacji w lecznicy, szczególnie czarno-biały kocur senior. Następnie jeśli wszystko będzie dobrze zwrócimy im wolność. Po kastracji nie będą już dalej się rozmnażać i walczyć o terytorium. Będziemy chcieli postawić im tam jakieś bezpieczne lokum w postaci budek i wspomóc karmą ich nową – przyszłą karmicielkę.
Akcja będzie miała swój c.d.n ponieważ nie wszystkie koty się dziś  pojawiły a jest tam jeszcze  kilka kotek w tym jedna kotka w typie syjamskim – najprawdopodobniej  w rui.

Niestety fundacji nie obejmuj aktualny program darmowych sterylizacji/kastracji także 4 zabiegi kastracji i 1 sterylizacji musimy pokryć sami. Do tego dochodzą koszty odpchlenia i doleczenia kotów.
Jeśli możecie pomóżcie nam pokryć koszty w/w zabiegów.
Każda złotówka się liczy – każdy kot zasługuje na pomoc.
Dzięki Wam Darczyńcom możemy dalej pomagać.

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 91-163 Łódź (adres jest adresem korespondencyjnym – nie jest to adres Mruczarni)
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
z dopiskiem: darowizna  koty z ul.Widnej

*środki niewykorzystane na cel wskazany, będą przeznaczone na cele statutowe.

Dziękujemy  w imieniu kotów ♥

d-kocur 3

d-kocur

a-kotka

d-kocur1

akotka

c-kocur

DSC_0781

DSC_0778

DSC_0780

DSC_0779