Węgielek

Węgielek

Data publikacji: 21.05.2021

„Dobry wieczór, jestem Węgielek. Jestem już prawie dorosłym kotem, chociaż w głowie ciągle mam takie myśli jak kiedyś, dawno temu, gdy byłem kociaczkiem. Moje myśli każą mi biegać, ganiać i hopsasać. Każą mi nosem i wąsem badać wszystkie zakamarki, wspinać się gdzie tylko się da, a jak przychodzi jakaś ciocia, to nie odstępować jej na krok. Szczerze mówiąc to nie wiem, czy kiedykolwiek moje myśli zmądrzeją. Czy będę kiedyś jak ten Tygrys leżał sobie w promieniach słońca nie zważając na wybuchy wulkanów i trzęsienia ziemi? …nie wiem. Chyba nawet wątpię, czy to kiedyś nastąpi. Ale ciocie mówią żebym się nie martwił. Że jak muszę hasać to mam hasać i się nie przejmować przyszłością. Że młode koty muszą hasać by być zdrowymi i szczęśliwymi i że to są dwie najważniejsze rzeczy. No to hasam i nie myślę. I jestem szczęśliwy. ”
Węgielek urodził się w marcu 2020. Jest energicznym, pełnym radości kociakiem. W życiu najważniejsza dla niego jest zabawa, wyścigi i tropienie sensacji. Później jest nawiązywanie przyjaźni z ludźmi, towarzyszenie im kiedy to tylko możliwe i łaskawe zezwalanie na miazianki. Węgielek w swej żywiołowości potrafi zirytować bardziej stateczne futrzaste jednostki, jednak nie ma złych zamiarów. Jeśli rozpętuje jakąś awanturę, to raczej niechcący, niż – specjalnie.
Kotek jest wykastrowany, zdrowy i zaszczepiony. Testy na FIV/FelV ma ujemne. Szukamy dla niego domku bez innych kotów lub takiego, w którym mieszka jakiś skory do zabaw młodzieniaszek, który nie da sobie wejść na głowę lub stateczny jegomość ze światem głęboko w… nosie.
Jeśli jesteście zainteresowani adopcją, wypełnijcie ankietę https://przytulkota.pl/ankieta-przedadopcyjna/. A jeśli macie pytania – zadzwońcie. Od poniedziałku do piątku telefoniczny dyżur przy adopcjach pełni Natalia – 798 922 412, zaś w weekendy – Agnieszka 604 268 143 i Magda 509 581 758.
A może chcielibyście adoptować Węgielka wirtualnie? To bardzo proste – wystarczy, że napiszecie maila na adres wirtualki@przytulkota.pl, w którym podacie imię wybranego kotka, a później, co miesiąc, będziecie wpłacać zadeklarowaną sumę na konto fundacji. Minimalna kwota to 30 zł (górnej granicy nie ma, także możecie szaleć do woli 😄). To jak? Możemy na Was liczyć? Do dzieła!