Serafin

Serafin
Data publikacji: 5.11.2018

Było sobie podwórko jakich wiele, były sobie koty dokarmiane przez miłą Panią. Czas płynął, mijały miesiące, lata, zmieniały się pory roku. I pewien bury kocur z dziarskiego młodzieńca, króla podwórka stał się seniorem. Przeminął okres świetności i uroda Serafina i kocur niestety podupadł na zdrowiu. Coraz więcej potrzebował ciepła dłoni swojej opiekunki i to do niej zwrócił się o pomoc. Kiedy przychodziła karmić koty, próbował ją zatrzymać i pokazywał zakatarzony pyszczek. Siedział osowiały, wszystko bolało, coś ciekło z oczu i nosa i przeszkadzało w oddychaniu i jedzeniu. Nic nie pachniało, świat się zamazał. Pani karmicielka zapytała o miejsce w naszym szpitalu.
Serafin dość długo dochodził do zdrowia i po kastracji na chwilę wrócił do swojego pustostanu, bo podobno „nie przesadza się starych drzew”. Niestety jego szaro-bura jesień życia zbiegła się z tą astronomiczną. Serafin znowu zachorował i teraz już zdrowy, zaszczepiony został u nas.
Jest całkiem miłym, oswojonym, milutkim miziakiem, lubi inne koty. Próbuje odnaleźć się w tym nowym dla niego świecie. Po 8-10 latach życia na ulicy nie jest to takie łatwe. Dlatego lepiej syczeć, gdy przeraża tylu nowych opiekunów i coś przerasta kociego staruszka. Tyle tylko pozostało z dawnego zawadiaki… Ciepły dotyk – temu nie potrafi się coraz bardziej oprzeć. Czas i życie odcisnęły piętno na jego wyglądzie.

Prosimy wesprzyjcie tego kociego seniora, którego przeszłość widać w jego spojrzeniu. Tylko z Waszą pomocą może uda się również to zmienić. Nie wiadomo ile czasu jeszcze będziemy mogli się nim opiekować.
Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
tytułem: darowizna dla Serafina
*środki niewykorzystane na cel wskazany będą przeznaczone na cele statutowe.
Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę i udostępnienie.
Dziękujemy!

A może chcielibyście adoptować Serafina wirtualnie? To bardzo proste — wystarczy napisać do nas wiadomość na adres wirtualki@przytulkota.pl z chęcią bycia wirtualnym opiekunem i wpłacać co miesiąc zadeklarowaną kwotę. Minimalna kwota to 30zł (górnej granicy nie ma, także możecie szaleć do woli :D) — to jedynie 1zł dziennie. To jak? Możemy na Was liczyć? 🙂 Do dzieła!

seraf

seraf1

seraf2

seraf3