Ruszyły kastracje miejskie!

Ruszyły kastracje miejskie!

Data publikacji: 10.05.2021

Kochani, z początkiem maja wreszcie ruszył miejski program walki z bezdomnością. Miasto Łódź finansuje usługi weterynaryjne dedykowane bezdomniakom oraz zwierzętom właścicielskim, obejmujące:

✅ Sterylizacje i kastracje kotów wolno żyjących; leczenie kotów wolno żyjących (bez hospitalizacji) w tym leczenie kociego kataru, leczenie uszkodzeń mechanicznych, eutanazje kotów wolno żyjących – według wskazań lekarza w przypadku braku rokowań na przeżycie.
✅ Chipowanie psów i kotów posiadających właściciela.
✅ Sterylizacje i kastracje psów i kotów posiadających właściciela.
✅ Eutanazje ślepych miotów kotów i psów.

Usługi weterynaryjne będą realizowane do wyczerpania środków w budżecie w 12 placówkach na terenie miasta. Budżet, niestety, jest ograniczony. Dlatego zachęcamy: dzwońcie, umawiajcie się i działajcie jak najszybciej!

Listę zakładów weterynaryjnych znajdziecie na stronie: https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/ochrona-srodowiska/zwierzeta/kastracje-isterylizacje-psow-ikotow/ – wśród nich jest nasza Kocimiętka.

➡️➡️➡️ JAK TO DZIAŁA?

➡️ KOTY WOLNO ŻYJĄCE:

Skontaktuj się z wybraną lecznicą i ustal termin zabiegu / leczenia. To ważne, gdyż każda przychodnia dysponuje ograniczoną ilością miejsca i ma swój grafik pracy.

Jeśli posiadasz legitymację społecznego opiekuna kotów, niezbędne dokumenty podpiszesz w lecznicy. Jeśli nie masz legitymacji, będzie Ci potrzebne imienne, jednorazowe zlecenie wydane przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ. Więcej informacji o uzyskaniu legitymacji i/lub zlecenia uzyskasz w Wydziale OŚiR: tel. 42 638-56-88, 42 638-47-14, 42 638-53-73, srodowisko@uml.lodz.pl.

Potrzebujesz klatki-łapki? Skontaktuj się z Kocimiętką (ul. Aleksandrowska 74, tel. 798 917 558) – jeśli Kocimiętka dysponuje wolną klatką, będziesz mógł ją wypożyczyć.

„Twój” bezdomniak będzie do odbioru po minimum dwóch (kocur) lub czterech dobach (kotka). Zwierzak zostanie wykastrowany, oznakowany poprzez odcięcie końcówki ucha, odpchlony, odrobaczony oraz – jeśli będzie zachodziła konieczność – zostatną przeprowadzone inne zabiegi pielęgnacyjne.

➡️ KOTY I PSY WŁAŚCICIELSKIE:

Skontaktuj się z wybraną lecznicą i umów się na wizytę.

Twoje zwierze najpierw musi odbyć tzw. wizytę kwalifikacyjną, na którą musisz dostarczyć jego książeczkę zdrowia. Na wizycie zostanie sprawdzone, czy Twój podopieczny ma ważne szczepienia, czy jest odrobaczony i zachipowany. Zostanie mu także pobrana krew do badania – pamiętaj, by Twoje zwierzę było na czczo.

Koszt wizyty, ewentualnej profilaktyki i badań dodatkowych jest po stronie właściciela. Miasto pokrywa koszt zachipowania zwierzęcia.
Po wizycie kwalifikacyjnej możesz umówić się na zabieg. Twojemu kotu lub psu zostanie zapewniona opieka pooperacyjna do czasu wybudzenia. Będzie Ci przysługiwała darmowa wizyta kontrolna w lecznicy, która przeprowadziła zabieg. Jeśli przychodnia nie zastosowała szwów rozpuszczalnych – szwy zostaną zdjęte w ramach wizyty kontrolnej.

➡️➡️➡️ Listę lecznic realizujących usługi weterynaryjne znajdziesz na stronie UMŁ: https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/ochrona-srodowiska/zwierzeta/kastracje-isterylizacje-psow-ikotow/