Piegusek
Wirtualni opiekunowie Pieguska:

Pani Iwona Cz.
Pan Karol N.
Pani Julia O.
Pan Wojciech Z.

Dziękujemy!

Zostań opiekunem wirtualnym

Piegusek zwykle jest senny i powolny 🦥. Leniwie wodzi za nami spojrzeniem, jakby dosłownie nie miał siły powiek unieść o te dwa milimetry wyżej. Normalnie anemia, niedożywienie i „chyba-trzeba-do-doktora”. Jednak są dwie sytuacje, w których te oczka otwierają się baaardzo szeroko, wąsy kierują do przodu, futrzasty ogonek idzie do góry, a Piegusek sprężystym krokiem do nas biegnie. Jakie?

Jedzonko i zabawa. Jedzonko, no to czasem tak bywa, w końcu Piegusek głodował i w ogóle… ale, że ten słodki, niewinny kwiatuszek w pół sekundy zamienia się w maszynę do polowania 🤠? Jak tylko świśnie mu coś koło ucha, to tak precyzyjnie wysuwa łaputę z pazurkiem, takie salta wywija i tak celnie kłapie paszczą, że… nie mamy z nim szans. Naj-mniej-szych. A gdy już upoluje, to bardzo groźnie warczy i zawzięcie miętoli zdobycz 🦁, że ciężko się nie uśmiechnąć do tego pogromcy z piegami na nosku 😎.

Poza tym uwielbia też mizianie i spanie na słońcu. Dużo miziania i dużo spania 🥰.

Z innymi kotami Piegusek dogaduje się bez zbędnych słów. Urodził się około 2010, jest wykastrowany i zaszczepiony, a przyjechał do nas z Ukrainy 💙💛. Niestety, ten słodziak jest nosicielem wirusa FIV, który wpływa na obniżenie odporności 🤧. Obecnie kotek jest zdrowy, jednak nie wiemy, czy w przyszłości objawy związane z nosicielstwem nie będą się nasilać. Dlatego szukamy dla niego świadomego domku, który zapewni mu regularne wizyty u lekarza 👩
⚕. Dobrze, gdyby był jedynakiem lub zamieszkał z innym nosicielem FIV. Wirus ten nie jest groźny dla ludzi ani psów.

Jeśli jesteście zainteresowani adopcją, wypełnijcie ankietę https://przytulkota.pl/ankieta-przedadopcyjna/. A jeśli macie pytania – zadzwońcie. Od poniedziałku do piątku telefoniczny dyżur przy adopcjach pełni Natalia – 798 922 412, zaś w weekendy – Agnieszka 604 268 143 i Magda 509 581 758.

A może chcielibyście adoptować Pieguska wirtualnie? To bardzo proste – wystarczy, że napiszecie maila na adres wirtualki@przytulkota.pl, w którym podacie imię wybranego kotka, a później, co miesiąc, będziecie wpłacać zadeklarowaną sumę na konto fundacji. Minimalna kwota to 30 zł (górnej granicy nie ma, także możecie szaleć do woli 😄). To jak? Możemy na Was liczyć? Do dzieła!