Merlin

Data publikacji: 07.12.2020

Merlin jest jak mały, pręgowany niedźwiadek. Ma potężne łapki, masywne ciałko i dużą, jak na kota, siłę. Kiedy czasem podbiegnie, by się otrzeć o człowieka, który akurat ukucnął, by pogłaskać kogoś innego, człowiek musi się czegoś przytrzymać, by nie stracić równowagi. Ale to wszystko w pokojowych zamiarach, z miłości do naszego gatunku i potrzeby bycia zauważonym. Czasem nawet bez pytania wgramoli się nam na kolana na wypadek, gdybyśmy go nie dostrzegli, jak wywijał ósemki i ocierał się o nasze łydki.
Bo Merlin jest w stu procentach łagodnym i przyjacielskim stworkiem, który bardzo lubi przebywać w towarzystwie człowieka. A gdy akurat nie możemy poświęcić mu wystarczająco dużo uwagi, on zwija się w kuleczkę i grzecznie czeka na lepsze chwile. Jednak nawet jego cierpliwość ma swoje granice. Jeśli zbyt długo zwlekamy z dostawą jedzonka lub nie głaskaliśmy go od dłuższego czasu, Merlin subtelnym „miaaauuuu” przypomina o sobie i swoich potrzebach.
Z innymi kotami dogaduje się raz lepiej raz gorzej. Czasem bywa, że próbuje zdominować rywali w kolejce do ludzkich kolan, czy aromatycznego jedzenia. A czasem – są przyjaciółmi na dobre i na złe i zaplatają sobie wzajemnie ogonki podczas spacerów po pokoju… Nie trafisz.
Merlin jest nosicielem wirusa FeLV. Szukamy dla niego domku, w którym mieszka już jakiś felviaczek, albo domku, w którym nie ma innych kotów. Wirus FeLV jest nieszkodliwy dla ludzi ani innych gatunków zwierząt. Kocurek jest zdrowy, zaszczepiony i wykastrowany.
Jeśli jesteście zainteresowani adopcją Merlina, wypełnijcie ankietę https://przytulkota.pl/ankieta-przedadopcyjna/ lub zadzwońcie po godzinie 16 do Agnieszki 604 268 143 lub Natalii 519 192 799.
A może chcielibyście adoptować kotka wirtualnie? To bardzo proste – wystarczy, że napiszecie maila na adres wirtualki@przytulkota.pl, w którym podacie imię wybranego kotka, a później, co miesiąc, będziecie wpłacać zadeklarowaną sumę na konto fundacji. Minimalna kwota to 30 zł (górnej granicy nie ma, także możecie szaleć do woli 😄). To jak? Możemy na Was liczyć? Do dzieła!