Merkus

Data publikacji: 21.07.2020

Merkus jest dzieckiem wolno żyjącej kotki oraz bratem Limby i Lamberta. Urodził się na początku maja tego roku, na podłódzkich działkach. Odnalezienie maluchów było dla nas niemałym wyzwaniem, bowiem ich mamusia sprytnie przenosiła dzieci, za każdym razem, kiedy została przez kogoś zauważona. Dzięki uporowi osoby, która zgłosiła się do nas po pomoc, udało się zabezpieczyć kociatka, a matkę poddać kastracji.

Merkus jest wulkanem energii, który nadaje tempo całemu rodzeństwu. To on decyduje kiedy czas na zabawę, a kiedy na odpoczynek. Bardzo odważny, świetnie sprawdza się w roli małego przywódcy. W kontaktach z człowiekiem proludzki i bardzo towarzyski. Uwielbia mizianie za uszkiem oraz głaski… Dużo głasków!

Merkus został dwukrotnie odrobaczony oraz zaszczepiony, ma czip i książeczkę zdrowia.
Kocurek przyzwyczajony jest do obecności innych kotów oraz małych psów. Adopcja najchętniej w dwupaku, z którymś z rodzeństwa, lub do towarzystwa innego kociaka w domu.

W przypadku zainteresowania adopcją, prosimy o wypełnienie ankiety: https://przytulkota.pl/ankieta-przedadopcyjna/ albo o kontakt telefoniczny z Agą: 604 268 143, Natalią: 519 192 799 lub Magdą: 509 581 758.
Szukamy domku niewychodzącego, z zabezpieczonymi oknami i balkonem.

Jeśli Merkus nie może być członkiem Twojej rodziny, lecz skradł Twoje serce – możesz adoptować go wirtualnie.
To bardzo proste – wystarczy zgłosić nam mailowo na adres wirtualki@przytulkota.pl gotowość, by zostać wirtualnym opiekunem i wpłacać co miesiąc zadeklarowaną kwotę. Minimalna kwota to 30zł – to jedynie 1zł dziennie, górnej granicy nie ma.
Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale w Fundacji potrafimy je zamieniać w koci dobrobyt.
W nagrodę codzienne mruczenie dziękczynne uszczęśliwionego kota.
Dziękujemy w imieniu Merkusa i pozostałych podopiecznych!