Kamena

Kochana staruszka Kamena doczekała się domku dla siebie!! Oto historia kotki…

Kamena ma krótkie nóżki i niewielki brzuszek, przez co wygląda jak półroczna kocinka. Jednak jej wielkie, smutne oczka zdradzają, że kicia już niejedno w życiu przeszła. 😔
I mimo, że to prawdopodobnie ludzie sprowadzili na nią wszystkie nieszczęścia, ona nadal nas kocha jak nikogo na świecie. Bacznie śledzi każdy nasz krok, a gdy tylko pochwyci spojrzenie, zachęca do miziania i pogaduszek. Podczas głaskania Kamena z lubością wystawia brzusio do słońca, mruczy koncertowo i ugniata, co tam się nawinie… Niestety kiedy my znikamy z horyzontu, ona także znika… Zwija się w kuleczkę w jakiejś zacisznej budce i cichutko drzemie, czekając na nasz powrót.
Jeśli chodzi o relacje z innymi kotami, to Kamena nie lubi, gdy inne mruczki wchodzą w jej strefę komfortu. Gdy coś takiego ma miejsce, nasza kruszynka powarkuje groźnie, a jeśli zachodzi taka potrzeba – instruuje interesanta przy pomocy łapki. Instrukcja jest krótka i treściwa, a przekaz na tyle prosty, że wszyscy w naszym stadzie już wiedzą, by nie deptać Kamenie po łapkach.
Kamenka urodziła się około 2012 roku. Jest wykastrowana i zaszczepiona, a testy na FIV/FeLV ma ujemne.