Jasper

Mały Jasper wygrał los na loterii i już mieszka w super domku z innym kiwaczkiem! Oto historia dzielnego kocurka…

Jasper ma około roku. Jest bardzo towarzyski i przyjaźnie nastawiony do świata. Wystarczy na niego spojrzeć, by zaczął donośnie mruczeć i kierować się w kierunku obserwatora. Jak każdy młody kotek uwielbia zwiedzać zakamarki, jest ciekawski i zawsze chętny do zabawy. Ponieważ ma trudności ze wspinaczką, bardzo lubi przebywać na ludzkich kolanach i rękach, bo wtedy może popatrzeć na świat z góry.
Jasper cierpi na hipoplazję móżdżku. Jest to wrodzona wada, której nie da się wyleczyć. Jasperowi trzęsie się łepek, a nóżki nie chcą go za szybko nosić. Często niewidzialna siła znosi jego kuperek, co skutkuje licznymi wywrotkami. Lecz Jasper w ogóle się tym nie przejmuje. Prze do przodu jak mały buldożer i bohatersko załatwia wszystkie swoje sprawunki.
Jeśli chodzi o kuwetkowanie, to bywa z tym różnie. Czasem potrzebna bywa kąpiel, gdy kot straci równowagę przy zakopywaniu… Lecz nawet podczas mycia zdarza się mu mruczeć i oczy mrużyć… Sprawa czasem się komplikuje, gdy kot zaszedł za daleko od kuwety, a sprawa nagle staje się pilna, ale większa ilość miejsc przyjaznych jasperkowym potrzebom powinna pomóc rozwiązać i ten problem.