Sponsor a cat

Czym jest adopcja wirtualna?

Jest to forma pomocy, której szczególnie bardzo potrzebują nasi podopieczni. Dzięki niej zwierzę ma swojego opiekuna, który „sponsoruje” jego częściowe utrzymanie. Jeśli sam nie możesz- z różnych powodów- adoptować zwierzęcia i dać mu domu, lecz chciałbyś wesprzeć któregoś z naszych kotów- to jest to sposób dla Ciebie. Możesz to zrobić poprzez zadeklarowanie comiesięcznej wpłaty na rzecz wybranego kota- kwota ta to 30 zł. Stajesz się tym samym wirtualnym adoptującym, a na stronie Fundacji- obok wiadomości na temat danego zwierzaka, będzie znajdowała się informacja, że to właśnie Ty jesteś jego Wirtualnym Opiekunem (może to być Twoje imię i nazwisko, samo imię, pseudonim, itp.) Wirtualnym Opiekunem możesz być tak długo, jak zechcesz. Nikt nigdy nie narzuci Ci okresu, w którym zobowiązujesz się dokonywać wpłat- jest to całkowicie dobrowolne. Momentem, który- oprócz Twojej decyzji- kończy adopcję wirtualną wybranego kociaka, jest moment jego adopcji do domu stałego. W takiej sytuacji poinformujemy Cię, że „Twój” kot znalazł dom i tym samym Twoja pomoc dla tego zwierzęcia się kończy.

Kto i jak może zostać Wirtualnym Opiekunem?

Najprościej rzecz ujmując: każdy:) Osoby prywatne, firmy, organizacje, określone grupy takie jak: klasa, szkoła, itp. Wystarczy wysłać zgłoszenie na maila: wirtualki@przytulkota.pl. Na stronie poświęconej naszym podopiecznym, przy informacjach o nich, znajdziesz odnośnik „Zostań wirtualnym opiekunem”. Wystarczy, że klikniesz i wypełnisz formularz zgłoszeniowy. Następnie my umieszczamy na stronie Fundacji informację, że to właśnie Ty obejmujesz wybranego kota wirtualną opieką.
Możesz wówczas dokonywać wpłat na rachunek Fundacji, a w tytule przelewu wpisać: „wirtualna adopcja_imię wybranego kota”.

Dane potrzebne do przelewu:

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni) 91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK

*Środki niewykorzystane na cel wskazany będą przeznaczone na cele statutowe.

Na co są przeznaczane pieniądze z wpłat?

Adopcje wirtualne pozwalają nam na częściowe pokrycie kosztów utrzymania „fundacyjnych” zwierząt. Część z naszych podopiecznych znajduje się pod opieką domów tymczasowych, ale wiele z nich mieszka w lokalu Fundacji- w Mruczarnii. Zdarzają się też koty, które przebywają w lecznicach weterynaryjnych i wymagają szczególnej opieki, specjalnej diety. I właśnie to te dwie grupy zwierząt bardzo potrzebują wsparcia w postaci wirtualnej adopcji: koty przebywające w Mruczarnii oraz koty leczone poza siedzibą Fundacji.

Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy pojawi się pod naszą opieką kolejny potrzebujący kociak. Zawsze staramy się pomagać, więc często robimy to, mimo że „budżet” już od dawna pęka w szwach. Dlatego taka comiesięczna wpłata- pewne pieniądze na dany miesiąc dla choć jednego kota, to dla nas nieoceniona pomoc. Dla nas, ale przede wszystkich- dla potrzebujących jej zwierząt.

en_GB
pl_PL en_GB