Fili

Data publikacji: 08.01.2021

Fili chociaż jest dużym, potężnie zbudowanym kocurem, to jest także miziastym pieszczoszkiem-groszkiem. Gdy tylko zobaczy człowieka, natychmiast wysuwa główkę ze swojego koszyka, przeciąga się i trochę niepewnie zaczyna kierować w naszą stronę. A gdy już poczuje pierwsze głaśnięcie, nieśmiałość znika zupełnie. Fili robi wszystko, by tarmoszona była jak największa powierzchnia futerka. Mruczy, ogonkiem wywija, łepkiem kręci na wszystkie strony…
Fili, oprócz mizianek i czułości, uwielbia także zabawy. Najchętniej przy użyciu piórek i rzemyczków. Gdy na horyzoncie pojawi się jakaś wędka, Fili niczym zahipnotyzowany, zaczyna śledzić ją spojrzeniem, robi przyczajkę i… cały świat dla niego znika.
Jeśli chodzi o inne koty, to Fili, chociaż jest nowy na naszych salonach, jest bardzo dzielny i asertywny. Gdy ktoś pchyknie, ten mu odpchyknie, a gdy ktoś będzie próbował usiąść mu na głowie, Fili się obroni. Stawianie granic jest bardzo ważne przy dużym zakoceniu Mruczarni.
Ponieważ w życiu Filiego ostatnio działo się sporo, kocurek jest trochę nerwowy. Łatwo się płoszy i czasem, gdy coś nowego huknie, puknie, zaszeleści Fili chowa w zacisznym miejscu, by troszkę ochłonąć i przetworzyć rzeczywistość.
Szukamy dla niego domu z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Kocurek jest wykastrowany, zaszczepiony i zdrowy – testy FIV/FeLV ma ujemne.
Jeśli jesteście zainteresowani adopcją Filiego, wypełnijcie ankietę https://przytulkota.pl/ankieta-przedadopcyjna/ lub zadzwońcie po godzinie 16 do Agnieszki 604 268 143 lub Natalii 519 192 799.
A może chcielibyście adoptować panicza wirtualnie? To bardzo proste – wystarczy, że napiszecie maila na adres wirtualki@przytulkota.pl, w którym podacie imię wybranego kotka, a później, co miesiąc, będziecie wpłacać zadeklarowaną sumę na konto fundacji. Minimalna kwota to 30 zł (górnej granicy nie ma, także możecie szaleć do woli 😄). To jak? Możemy na Was liczyć? Do dzieła!