Fazi

Data publikacji: 14.01.2021

Zimny, późny wieczór na blokowisku. Pierwsze płatki zapowiadanego śniegu zaczynają płynąć z nieba. Niska temperatura nie będzie teraz jedynym zmartwieniem wszystkich pozbawionych ciepłego schronienia… Takim kimś jest w tej chwili Fazi, choć jeszcze niedawno było inaczej.
Fazi jest łagodnym, bezkonfliktowym kocurkiem. W wakacje pojawił się znikąd i został. Miał swoją ciepłą budkę w piwnicy, pełną miseczkę i spokój. Apetyt mu dopisywał i do zimy zdążył się ładnie zaokrąglić. Niestety to wszystko zmieniło się, gdy pewnego dnia na jego terenie pojawił się nowy agresywny kocur. Fazi nie był przygotowany na taką dawkę przemocy. Agresor poturbował go tak mocno, że łagodny kocurek w obawie o swoje życie został popchnięty do porzucenia wszystkiego. Jedne co zostało, to kępki wyrwanej sierści i plamy krwi. Zaginął bez wieści.
Mijały kolejne dni, a kocurek nie wracał. Któregoś dnia pojawił się sygnał o podobnym kocie, widywanym dobrych kilka ulic dalej. Karmiciel bezzwłocznie pośpieszył to sprawdzić. Niestety, jedyne co zastał to zimno i śnieg nieubłaganie pokrywający opustoszałe ulice… Po kilkukrotnym obejściu okolicy, zrezygnowany karmiciel postanowił zostawić miskę z jedzeniem dla zaginionego kocurka z nadzieją, że ten ją w porę odnajdzie, a poszukiwania dokończyć następnego dnia… Ukucnął w spokojnym miejscu i gdy kończył nakładać jedzonko do miski, pojawił się Fazi – przybiegł z terenu opuszczonej bazy technicznej! Kocurek pojawił się w ostatniej chwili! Zmarznięty, zmęczony, wyraźnie chudszy i potwornie głodny dał się zwabić do kontenerka. Nie zauważył nawet gdy drzwiczki zamknęły się za jego plecami… Gdy skończył jeść, ruszyli w drogę powrotną. Ulica to nie miejsce dla niego. Fazi trafił pod skrzydła fundacji, skąd będzie rozglądał się za kochającym domkiem. Jeśli możecie – wesprzyjcie nas w opiece nad kocurkiem. Zebrane środki przeznaczymy na pokrycie kosztów kastracji, odrobaczenia, szczepienia oraz testów na FIV/FeLV.
Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: dla Faziego