Dzień Dobrych Uczynków

Dzień Dobrych Uczynków

Data publikacji: 19.05.2021

Z samego rana przybywamy do Was z ciekawostką: Dzień Dobrych Uczynków został po raz pierwszy zorganizowany 16 lat temu. Obchody tego dnia polegają na zrobieniu czegoś dobrego: dla ludzi, zwierząt, dla przyrody. Dzisiejszy dzień to dzień bezinteresownych gestów i bezinteresownej pomocy. Nie musisz zakładać peleryny, aby zostać bohaterem. 🦹‍♀️ 🦹

Możesz pomóc swoim sąsiadom, zebrać śmieci w lesie, zasadzić kwiatek lub drzewko. Możesz wpłacić cegiełkę na bezdomniaki lub złożyć wizytę w pobliskim schronisku. Kto wie, może wyprowadzenie psiaka na spacer sprawi, że zyskasz przyjaciela na całe życie?

Umówienie się na odwiedziny w przytulisku zawsze jest cudownym gestem. Wolontariuszy najczęściej jest garstka, a zwierzaków – kilkadziesiąt. Każda para głaszczących rąk i rąk rzucających piłeczki jest cudownym prezentem. Nasze koty wiedzą to doskonale!

Jeśli z okazji dzisiejszego dnia chcesz wesprzeć finansowo jakiegoś bezdomniaczka, z całych serduszek prosimy o wsparcie naszej dzielnej wojowniczki, Ofelii: https://pomagam.pl/ofelkachcezyc. Leczenie małej pochłania ogromne pieniądze, więc każdy grosik ma dla nas ogromne znaczenie.

Niezależnie komu, kiedy i gdzie pomożesz – Twój gest uczyni świat odrobinę lepszym. Dzisiejszego dnia życzymy sobie i Wam, żebyśmy obchodzili Dzień Dobrych Uczynków codziennie i żeby dobro zawsze wracało w dwójnasób. 💞