APEL O POMOC!

APEL O POMOC!

KOTY PO ZMARŁEJ STARSZEJ PANI SZUKAJĄ DOMÓW!
W dniu 27.02 otrzymaliśmy pilną prośbę o pomoc dla 7 kotów po zmarłej starszej Pani Krystynie Sz.- znanej w łódzkim środowisku „kociarzy” z niesienia pomocy porzuconym i chorym kotom. Pani Krystyna zmarła nagle w szpitalu, pozostawiając w swoim mieszkaniu na Stokach – 7 kotów i 2 psy!

Mieszkanie bez tytułu własności musi być w przeciągu maksymalnie 3 – 4 tygodni opróżnione. Dla zwierząt p. Krystyny jest to sytuacja tragiczna i traumatyczna, ponieważ mieszkały tam od zawsze. Są całą sytuacją zdezorientowane i zestresowane, codziennie wszystkie śpią w łóżku p. Krystyny i oczekują na jej powrót. Mieszkaniem i zwierzakami w czasie pobytu w szpitalu zajmowała się tylko jej bliska przyjaciółka p. Julia. Po śmierci p. Krystyny, p. Julia zadeklarowała, że przygarnie 2 pieski i do czasu przymusowego opróżnienia mieszkania będzie karmić i doglądać koty. Niestety nie jest w stanie ich przygarnąć. My, jako Fundacja bardzo chcemy pomóc w tej sytuacji, lecz aktualnie pod opieką mamy 28 kotów. Na ten moment będziemy na wszelkie możliwe sposoby ogłaszać koty do adopcji. Pomożemy też, jeśli będzie potrzeba z karmą i żwirkiem. 4 z 7 kotów wymagają pilnego leczenia – postaramy się je w najbliższym tygodniu zdiagnozować.

Nasza zaprzyjaźniona Pani Doktor sprawdzi, co im dokładnie dolega. Na tę chwilę wiemy już, że koty wymagają szczepienia i odrobaczenia. Na szczęście wszystkie są wykastrowane i wysterylizowane. Mają książeczki zdrowia, ale niezaktualizowane.

A oto koty, które potrzebują pomocy:

Nosek <biało-czarny>- ok. 10 letni kocur. Bardzo miziasty, chodzi za człowiekiem i prosi o uwagę, mruczał jak traktorek sam z siebie. Chory-zaropiałe oczka i nosek. Zaprzyjaźniony z Mizią i Piotrusiem.

Ciciolina < bura>- ok. 4 letnia kotka. Chora -problemy z jelitami po sterylizacji. Ufna, nie ucieka daje się głaskać, bardzo spokojna.

Mizia < szylkretka> ok. 10 letnia kotka. Chora – problemy z oddychaniem charczy. Bardzo zaprzyjaźniona z Piotrusiem i Noskiem.

Pipi Langstrumpf < trikolorka> ok. 4 letnia kotka. Bardzo wystraszona, strasznie zawodzi i płacze.

Pucia <biała z czarnym ogonem> ok. 10 letnia kotka. Mieszka od dłuższego czasu na kuchennej szafce, ponieważ inne koty ją ganiają i strofują. Chora – zaropiałe oczka i nosek, wymiotuje.

Kasia < czarna z burymi pręgami na grzbiecie> ok. 10 letnia kotka, niestety nie udało się nam jej zobaczyć i sfotografować, ponieważ była mega przestraszona i ukryła się przed nami.

Piotruś < bury z białymi łapkami i krawatem> ok. 4 letni Kocurek. Bardzo wystraszony, nie udało nam się go sfotografować – uciekł i schował się gdzieś w mieszkaniu. Zaprzyjaźniony z Mizią i Noskiem.

Wszystkie koty są kotami wychodzącymi.

W imieniu p. Julii zwracamy się do wszystkich ludzi o dobrym sercu, miłośników zwierząt, którym los tych kotów nie jest obojętny! Pomóżcie znaleźć KOTOM NOWE KOCHAJĄCE DOMY oraz zebrać fundusze na leczenie 4 chorych kotów, szczepienia i odrobaczenia całej gromadki. Sami nie damy rady. Ta akcja pomocy jest dużym przedsięwzięciem i bez Waszego wsparcia się nie uda. Koty mogą trafić do schroniska, a tego bardzo nie chcemy!

Udostępniliśmy p. Julii nasz numer konta do wpłat:

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
tytułem: darowizna – koty po zmarłej p. Krystynie

W sprawach adopcji i pomocy kotom można kontaktować się bezpośrednio z p. Julią 695 496 930 tymczasową opiekunką kotów lub z koordynatorami akcji: Lidką  798 404 876 oraz Moniką 660 725 010.

Dziękujemy w imieniu 7 kocich istnień! <3

Nosek2

Ciciolina i Pipilanstrung

Nosek

Ciciolina2

Myzia2

Nosek 2

Myzia

Ciciolina i Nosek

Nosek3

Pipilanstrung

Pucia1

Pucia