Alena
Wirtualni opiekunowie Aleny:

Pani Barbara D.
Pani Angelika K.
Państwo Monika K. i Bartosz K.
Pani Sara K.
Pani Dominika M.

Dziękujemy!

Zostań opiekunem wirtualnym

Gdy do nas trafiła wraz z grupą innych, ocalonych z Ukrainy, kotów – byliśmy przekonani, że mamy do czynienia z kotem w stanie terminalnym. Że wykonamy badania, które potwierdzą podejrzewany nowotwór płaskonabłonkowy i z wielkim smutkiem pozwolimy malutkiej przejść za Tęczowy Most. Tymczasem cytologia i histopatologia wyszły ujemne, nie wykazując znamion nowotworu. Zmiany na pyszczku Aleny to ziarniak z zapaleniem ropnym i ogniskami martwiczymi. Zapadła decyzja: szykujemy kotkę do operacji.

Operacja będzie polegała na usunięciu martwych tkanek i plastyce pyszczka. Dopiero na stole operacyjnym okaże się, jak dalece będzie można poprawić wygląd mordki Aleny i jak dużo tkanki trzeba będzie usunąć. Chirurg określił konieczny zabieg jako operację wysokiego ryzyka.

Alena przyjmuje antybiotyki i steryd. Wykonaliśmy badania krwi, badanie kału, sprawdziliśmy koteczkę pod kątem FIV i FeLV, odrobaczyliśmy. Dziś zabraliśmy ją na tomografię komputerową – na opis badania trzeba będzie chwilę poczekać, ale jesteśmy dobrej myśli.

Kicia, która zamieszkała w Domu Tymczasowym, zachowuje się jak kociątko: goni pluszowe myszki, zaczepia do zabawy inne zwierzaki, a gdy człowiek ją przytuli do piersi – błyskawicznie zasypia.

Alenka ma dopiero trzy lata, przeżyła wojenne piekło i wielogodzinny transport do Polski.

Ogromnie prosimy o wsparcie w opiece nad Aleną i w sfinansowaniu kosztów jej leczenia. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc. Przed nią jest całe życie…

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: Alena