Aida, Blaszka, Fuga i Nuka

Aida, Blaszka, Fuga i Nuka

Data publikacji: 26.07.2020

W ubiegłym tygodniu dotarła do nas błagalna prośba o pomoc, dotycząca stada kotów w podłódzkiej miejscowości. Mieszkańcowi udało się zabezpieczyć jednego, 7 tygodniowego maluszka. Z uwagi na przepełnienie zaproponowaliśmy Panu leczenie kociaka na koszt Fundacji oraz kastrację kotów dorosłych. Następnego dnia okazało się, że inna, łódzka fundacja przygarnęła malutką pod swoje skrzydła.
Zaraz po rozpoczęciu odławiania okazało się, że mamy do czynienia z minimum 6 kotami dorosłymi oraz 7 kociętami. W sumie, to 6 bo jeden z maluchów, dzień wcześniej przepadł bez wieści i do dziś się nie pojawił.
Podczas pierwszego dnia, udało się złapać malutką koteczkę. Kotka była okrutnie odwodniona, a jej oczy były w tragicznym stanie. Prawdopodobnie jest siostrą czarnuszki zabezpieczonej wcześniej przez zgłaszającego. Niestety, organizacja, która zabezpieczyła jej siostrę, nie znalazła miejsca na szylkretową kruszynkę ważącą zaledwie 400 gram.
Pomimo przepełnienia nie mieliśmy wyjścia. Musieliśmy zostawić Aidę pod swoją opieką, na ulicy czekała ją śmierć w niewyobrażalnym cierpieniu.
Oprócz tej malizny, zabezpieczyliśmy trzy chore, zasmarkane podrostki w wieku około 3 miesięcy: burą Fugę, czarno-białą Blaszkę oraz czarną Nukę.
Dodatkowo wykastrowaliśmy kilka dorosłych kotów, a to jeszcze nie koniec.
Jedna ze starszych dziewczynek – Blaszka ma owrzodzenie rogówki. Pani doktor założyła opatrunek z trzeciej powieki. Nie wiemy czy oczko uda się uratować.
Kociaki dostają antybiotyk, kroplówki nawadniające oraz leki przeciwgorączkowe. Oczka codziennie przemywamy i zakraplamy, by nie dopuścić do pogorszenia ich stanu.

Obecnie pod naszą opieką znajduje się blisko 100 kotów! Ogromnie prosimy Was o wsparcie w opiece nad kociakami. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą złotóweczkę:

Fundacja Przytul Kota
Kotarbińskiego 19 (jest to adres korespondencyjny, nie jest to adres Mruczarni)
91-163 Łódź
KRS: 0000582607
Konto: 92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
IBAN: PL92 1140 2004 0000 3102 7591 7098
SWIFT: BREXPLPWMBK
PayPal: https://www.paypal.me/fundacjaprzytulkota
tytułem: dla dziewczynek z Sokolnik

*środki niewykorzystane dziewczynki, będą przeznaczone na inne koty w potrzebie
Dziękujemy!