Kim jesteśmy

Wszyscy wiemy, że kot nie zawsze spada na cztery łapy… A jeśli spadnie— może nie wstać o własnych siłach.
Fundacja powstała po to, byśmy mogli pomagać zarówno zwierzętom chorym i opuszczonym, jak i zdrowym, lecz niewidzialnym dla większości przechodniów, spędzającym mroźne noce pod stygnącymi samochodami, wyjadającym gnijące resztki ze śmietników. Łapiemy dzikusy ze złamanymi ogonami i kocich akrobatów ze śrutem w grzbiecie, a po naprawie uszkodzeń – odstawiamy na miejsce. Wspieramy kocich karmicieli i budujemy domki dla futerkowych włóczęgów. Porywamy na chwilę zwierzaki wolnożyjące po to, by zawieźć je do weterynarza na sterylizację. Nie oswajamy nikogo na siłę, ale często, aż za często, okazuje się, że dziczyzna złapana na zabieg, to cudowny, mruczący Filemonek, więc wtedy, chcąc nie chcąc, szukamy dla niego zwykłego domu. Takiego z czterema ścianami, kaloryferem i człowiekiem do obsługi.
Robimy dużo nie dlatego, że jesteśmy wybitnie pracowici. Wręcz przeciwnie — mamy raczej kocią naturę: lubimy drzemać w ciepełku, na miękkiej sofie, po smacznym posiłku… mmmrrrrrr mmrrr mmmmrrrrr… i wtedy zawsze dzwoni telefon…
Rąk do pracy ciągle za mało, pieniędzy na koncie najczęściej brakuje, chorych kociastych, leków do podania, łap do opatrzenia i futer do posmarowania — zawsze za dużo.
Jeśli chcecie dołączyć do nas, przyczynić się do szeroko pojmowanego kociego dobra, wesprzeć nas fizycznie, finansowo lub wirtualnie — zapraszamy!

WŁADZE FUNDACJI

Agnieszka Hodyra  – Prezes Zarządu Fundacji. Specjalistka od kotów wolno żyjących, zakupów i remontów. Jej pasja to Mruczarnia – spędza tam każdą wolną chwilę. Osoba ciepła i wyrozumiała, nie potrafi odmawiać, przez co wiecznie pakuje się w kłopoty. Pod opieką niepoliczalna ilość kotów własnych i dochodzących.

Monika Maciejewska – Wiceprezes Zarządu. Miłośniczka zarówno kotów jak i psów.  Możliwość niesienia pomocy zwierzętom to ważna część jej życia. Największą przyjemność sprawiają jej dyżury w lokalu fundacyjnym i opieka nad podopiecznymi fundacji. Kocha podróże i dobre kino. Prywatnie właścicielka trzech kotów.

Magdalena Borowska – Sekretarz Zarządu. Nasze „przedstawicielstwo” na północ od Łodzi. Nie poddaje się przy najtrudniejszych nawet „tymczasach”, nie zważając na rany drapane i gryzione. Koordynator ogłoszeń adopcyjnych i pierwsze, najpoważniejsze sito dla chętnych na adopcje. Prowadzi zestawienia finansowe i wychowuje syna Miłosza na prawdziwego miłośnika zwierząt.

Lidia Smereka – Przewodnicząca Rady Fundacji.  Koordynator ds. lokalu Mruczarnia  i nasz człowiek od „papierologii” wszelakich. Mruczarnia  to jej drugi dom, a koty ją zamieszkujące to jej druga „rodzina”.  Prowadzi bazę danych kotów fundacyjnych, pilnuje terminów zabiegów profilaktycznych naszych podopiecznych, jeździ na wizyty poadopcyjne. Prywatnie właścicielka 3 kotów i opiekunka 1 konia.

Anna Malczewska – Członek Rady Fundacji. Genialny koordynator wszystkiego, co związane z Internetem i naszym istnieniem w sieci. Słowa „nie da się” nie istnieją w jej słowniku. Z wyglądu delikatna kobieta – w swojej internetowej dziedzinie zmienia się w bestię. Prywatnie mama trzech kotów.

Anna Wojtczak – Członek Rady Fundacji. Lekarz weterynarii z zamiłowaniem do „charakternych” kotów. Opiekuje się stałe mieszkańcami Mruczarni i nie narzeka nawet, gdy przywozimy na sterylizację 6 dziczków jednego dnia. W domu trzy psy i niezliczone koty stałe i tymczasowe.

WOLONTARIUSZE

Karolina Delicka – studentka, która w Fundacji zajmuje się dyżurami w Mruczarni, prowadzeniem prelekcji w szkołach i bibliotekach, prowadzeniem Facebooka oraz tworzeniem zbiórek internetowych. Jest również naszym kocim fotografem.

Justyna Fedolak – w Fundacji – koordynator ds. prelekcji i członek zespołu zbiórkowego. W życiu prywatnym szczęśliwa mama trzech kocich księżniczek, miłośniczka dobrej kawy i herbaty.

Krystyna Hoderko – zaangażowana aktywnie w dyżury w Mruczarni- lokalu fundacyjnym. Pilnuje w nim porządku i dba aby każdy kotek otrzymał swoją dawkę miłości od człowieka. Ponad to kocia mama i opiekunka stadka kotów wolno żyjących.

Ula Jankowska-Sąsiadek – w fundacji zajmuję się pisaniem ogłoszeń adopcyjnych kotów i zamieszczaniem ich w portalach ogłoszeniowych, obsługą serwisów pomocowych oraz współprowadzeniem fundacyjnego profilu na Facebooku. Poza tym tworzę charytatywną biżuterię (głównie kocią).

Aleksandra Kubczak – miłośniczka kotów która z ogromną przyjemnością uczęszcza na dyżury. Jako osoba otwarta, chętnie zajmuje się też prelekcjami.

Kasia Michalak – pełni funkcję Koordynatora ds. Wolontariatu oraz zajmuje się  dyżurowaniem w Mruczarni. Dba o czystość lokalu, a także kocie przyjemności, aby nasi podopieczni czuli się kochani i bezpieczni. Prywatnie ma 3 koty w tym Wiktorię vel Wiki adoptowaną z Fundacji.

Marta Różycka – wolontariuszka i koordynator do spraw budek dla kotów wolno żyjących. Członek grupy odpowiedzialnej za dbanie o puszki ze zbiórek oraz liczenie zebranych funduszy. Chętnie przebywa w Mruczarni i pomaga w dyżurach. Prywatnie wielka miłośniczka kotów, właścicielka dwóch kotek.

Sylwia –fundacyjnie użycza swoich łapek w pomocy przy dyżurach,różnych remontach, czy kwestiach sprzątaniowych. A swoje kocie obowiązki docelowe spełnia na forum miau, gdzie jest zaKOTwiczony nasz wątek fundacyjny. Na co dzień nadworna służąca jednej burej kociej królewny, opiekunka dwóch kocurów większych, syna i męża :D

Patrycja Szalczyńska – jestem w fundacji już od roku. Przychodzę na dyżury do Mruczarni oraz staram się angażować na zewnątrz. Odkąd zostałam przyjęta do szeregów fundacji dużo nauczyłam się na temat kotów (o chorobach, pielęgnacji i zachowaniach).

Izabela Zielińska – nasza fundacyjna dusza artystyczna od profesjonalnych sesji zdjęciowych. Prywatnie mama dwóch kotów Floriana i Gabrysia- adoptowanego z Fundacji.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress